۰
 
کد مطلب: 50679 |
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۳۸
اعتیاد زنان و دختران مغفول مانده است/ برخی مشکلات خانواده زندانیان دردآور است
 
 
استوارآذر گفت: در بخش پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر باید در حوزه های فضای مجازی، ظرفیت های کلینیکی و زنان و دختران باید بیش از پیش تلاش شود.

به گزارش میانا به نقل از آناج، حسن استوار آذر در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به موفقیت طرح جمع آوری معتادان متجاهر در کشور، گفت: با توجه به این که آذربایجان شرقی در بحث جمع آوری معتادان متجاهر پیشرو دیگر استان ها بود و در بخش اجتماعی نیز فعالیت های چشمگیری داشته بر همین اساس به عنوان استان نمونه در بخش کاهش آسیب های اجتماعی معرفی گردیده است.

وی ادامه داد: در راستای کاهش و پیشگیری از گسترش مواد مخدر در سطح جامعه تفاهم نامه های چند جانبه میان ارگان هایی همچون کمیته امداد، شهرداری، دانشگاه ها، صدا و سیما و چندین اداره دیگر بسته شده است.

مدیر کل امور اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه استفاده از مواد مخدر در بین دانش آموزان نیز مشاهده می شود، افزود: نقشه ای تحت عنوان خطر پذیری مدارس تدوین شده و در برخی مناطق شهر عملیاتی خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری کارگاه ها، ایجاد سایت، برگزاری نمایشگاه ، مسابقات کتاب خوانی، تأسیس مراکز علمی-تخصصی ،آموزش های پیشگیری از اعتیاد و چندین برنامه دیگر از جمله اقدامات انجام یافته در حوزه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر است.

استوار آذر به کمبودها و ضعف های بخش پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و اظهار داشت: نداشتن برنامه در حوزه فضای مجازی، استفاده نکردن از ظرفیت های کلینیک ها، مفغول ماندن زنان و دختران، کمبود کارشناس، و نگاه های جزیره ای برخی بخش های فرهنگی به موضوع اعتیاد، از جمله ضعف های بخش پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر است.

وی تصریح کرد: با توجه به مشکلات عدیده ای که خانواده ها بعد از زندان رفتن سرپرست خانوار با آن مواجه می شوند، انجمن حمایت از خانواده های معتادین به زودی آغاز به کار خواهد کرد.

مدیر کل امور اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی در پایان به اهمیت استفاده از پتانسیل های بسیج اشاره کرد و گفت: با توجه به اهمیت اجرای برنامه های پیش گیرانه باید بیش از پیش از پتانسیل های بسیج بهره جست.

 

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب