۳
 
کد مطلب: 46761 |
 
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۵
شهر زیر زمینی روستای کندوان میانه/گنجینه ای پنهان و شگفت انگیز +تصاویر
 
 
شهر زیر زمینی روستای کندوان گنجینه ای عظیم برای شهرستان میانه بشمار می آید که متاسفانه تاکنون به علت های نامعلوم مورد توجه قرار نگرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، چند سالی است که فضای مجازی شهرستان میانه با مطالبی با عنوان کشف شهر زیر زمینی در روستای کندوان میانه پر شده است، این گنجینه ای تاریخی خفته در دل زمین توسط گروه کوه نوردی و غار نوردی معراج کرج در بخش کندوان (شهر ترک)در اردیبهشت سال ۸۹ طی سه هفته حفاری کشف شده است.

تصاویر زیر یکی از ورودی های این شهر اسرار آمیز را نشان میدهد که فعلا به گونه ای که مشاهده میفرمایید به حال خود رها شده است. نوع خاک و مواد بکار رفته در دیواره های شهرزیرزمینی متفاوت از خاک موجود در اطراف  آن می باشد.این خود می تواند سرنخی بر اکتشافات جدید باشد.

به گفته ی حفاران این شهر زیر زمینی در نوع خود بی نظیر و شگفت آور است و در مقابل نوش آباد کاشان کشفی عظیم تر و قابل توجه تر است!!!

شهر زیر زمینی روستای کندوان میانه/گنجینه ای پنهان و شگفت انگیز +تصاویر

سازه های شهر تداعی کننده ی حالت استراتژیک و نظامی منطقه بوده که از طریق تونل هایی کندوان و ترک را به هم متصل می کند! چرا هیچ واکنشی نسبت به این آثار نشان نمی دهیم؟

اگر کشور دیگری در خاک خود چنین کشفی را انجام داده بود گوش جهانیان را کر می کرد.طبق آخرین اطلاعات بدلیل هزینه های زیاد حفاری این شهر که دنیایی دیگر است دست نخورده مانده!

آیا این احتمال وجود دارد که نام کندوان برگرفته از این شهر زیر زمینی باشد که از طریق تونل هایی به یکدیگر ربط دارند؟ویا این منطقه یک روستا با قدمت بالا بوده که در زمان های قدیم در اثر زلزله زیر آوار رفته است؟

آیا این کشف می تواند هم چون چتل هویوگ ترکیه یا میمند شهربابک صفحه های تاریخ تمدن منطقه ی خود را به روشنی ورق زند؟

DSC02894

حال انتظار بجای است که مسئولین سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از پتانسیل ها این منطقه به نحو احسن استفاده کرده و این گنجینه ی عظیم را اینگونه به حال خود رها نکنند .

جای تعجب است که چرا باید در این ایام که فصل گل و گلاب است و گردشگران بسیاری به این منطقه سفر می‌کنند که تعداد آنها روزانه نزدیک به ۷۰۰ الی یک هزار نفر است باید این شهر زیبای زیرزمینی بسته شود.

در هر صورت انتظار می رود تا متولیان امر در سریع ترین زمان ممکن نسبت به رفع مشکلات این منطقه زیبای گردشگری که دارای جذابیتهای خاصی است اقدام نمایند تا گردشگران بتوانند از این منطقه بازدید داشته باشند.

 

 

انتهای پیام/

 

 

 
 
 
 
  1. علیرضا گفت:

    بایدباید به اثار باستانی که هویت یک ملت است رسیدگی کنند

  2. علیرضا گفت:

    باید به اثار باستانی که هویت یک ملت است رسیدگی کنند

  3. شهروند12 گفت:

    والله یه جوری این بحث شهر زیرزمینی رو بایکوت کردن که آدم میترسه دربارش حرف بزنه

نظر شما در مورد این مطلب