۱
 
کد مطلب: 44196 |
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۵۴
چه چیزی مردم را به پای صندوق های رای کشانید؟    
 
 
آنچه برای مردم مهم است مدیریت صحیح حقوق قانونی آنان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، سال ۱۳۹۴ سالی بسیار حساس و سرنوشت ساز در تاریخ ۳۷ ساله انقلاب اسلامی بود. سالی که در آن اتفاقات و حوادثی رخ داد که بی شک، اثرات آن در رشد و شکوفایی یا افول کشور در ابعاد مختلف را در سالهای آتی شاهد خواهیم بود.

دو حادثه مهم این سال که با نام مبارک "همدلی و هم زبانی دولت و ملت" از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است، عبارتند از: تصویب برجام بی فرجام و برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی.

واقعه اول تاریخی امسال یعنی تصویب برجام با بهانه برداشتن تحریم ها را می توان برگ غم انگیزی از تاریخ انقلاب اسلامی دانست که با مدیریتی ضعیف و ناکارآمد، موجب بسته شدن یا تخریب صنعت هسته ای کشور شده و در مقابل این خیانت بزرگ به کشور، برداشته شدن تحریم از هواپیماهای لوکس و اشرافی که فقط در یک فروگاه کشور قادر به خدمات دهی می باشد یا واردات گوجه فرنگی، موتور سیکلت و از این دست را در پی داشته است که در کل نفعی برای پیشرفت صنایع کشور یا بهبود وضع معیشتی مردم نداشته است بلکه فقط توانسته است چرخه اقتصاد را در کشورهای اروپایی دارای بحران اقتصادی، به جریان بیاندازد.

   واقعه دوم تاریخی امسال، حضور کم سابقه و حداکثری مردم در پای صندوقهای رای گیری از کاندیداهای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری است. مردمی که با گوش جان سپردن به پیامهای امام خامنه ای(مدظله العالی) گسترده تر از همیشه، ولایت مداری و انقلابی گری خود را به نمایش گذاشتند.

اما چه چیزی مردم را به پای صنوقهای رای کشانید؟

با یک کنکاش ساده به خوبی مشخص است که عده  کثیری از مردم تحت تاثیر بیانات رهبری قرار گرفته و ۷ اسفندماه را می توان روز نمایش بصیرت مردم دانست. اما در در این میان عده ای دیگر به دلایل متنوع از جمله روابط خانوادگی با کاندیداها، قومیت گرایی، جناح گرایی، بی هدف، ترس و … آمدند و برخی هم فریب وعده های دروغین برخی کاندیداها را خورده یا تطمیع کاندیداها موجب حضور آنان شد و عده ای برای جلب توجه نماینده آینده شهرستان خود و طمع ورزی در این صحنه وارد شدند و عده ای به کوری چشم مبلغان ماهواره ای در این حماسه عظیم حضور یافتند.

البته دلایل دیگری نیز برای حضور مردم در این صحنه متصور است اما اکنون که این حماسه آفریده شد و نمایندگان منتخب مردم شناسایی شدند، تکلیف چیست و کاندیداهای برتر چه باید بکنند تا قدردان مردم باشند.

بی شک مردم صاحبان اصلی انقلاب اسلامی بوده و سرنوشت کنونی و آینده کشورشان برایشان بسیار مهم است و با اتمام انتخابات، مطالبات آنان از نمایندگان آتی کشور آغاز می شود. مردم همچنان که هر کدام با هدفی به پای صندوقهای آراء آمدند، خواسته هایی از منتخبین دارند که آن نیز بسیار است اما مهمترین خواسته و مطالبه مردم از آنان، احقاق حقوق ملت است. مردم از نمایندگان می خواهند تا با مدیریتی صحیح و با تصمیم گیری هایی زیربنایی و اساسی، کشور را در مسیر رشد و توسعه، خروج از رکود و گرانی، و حرکت تمام بعدی در ابعاد علمی و فرهنگی و اقتصادی و … ، تحولی عظیم را شاهد باشند.

مردم می خواهند تا نمایندگان با گوش جان سپردن به بیانات رهبری، از افتادن در دام نفوذ و گرفتاری در مسائل سیاسی خطرناک بپرهیزند و یاریگر دولت در اجرای برنامه های صحیح و کارآمد بوده، سدّ راهی بر سر زیاده خواهی ها و منافع منافقان و دشمنان خارجی و نفوذیهای داخلی باشند و با ممانعت از تصویت طرح های ناکارآمد و مخرب از تمام توان خود، هم برای توسعه و عمران کل کشور تلاش کنند و هم با شناسایی مشکلات و مسائل شهر خود برای توسعه و آبادانی و رفع مشکلات آن بکوشند.

و در پایان می توان گفت خواسته مردم از نمایندگان، مدیریت صحیح حقوق قانونی آنان است و لا غیر.

 

 

نگارنده: علی محمّد عزّتی-کارشناس ارشد مدیریت دولتی

انتهای پیام/

 

 

 

 
 
 
 
  1. یعقوب گفت:

    با سلام : نگارنده  محترم پیام رئیس جمهور محترم را فراموش کردی گفتند  هیچ کسی نباید با صندوق قهر کنند.

نظر شما در مورد این مطلب