۰
 
کد مطلب: 37910 |
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۹
نیروهای امنیتی تجمع کنندگان را متفرق کردند/حضور بی سرو صدای رفسنجانی در دانشگاه یادگار امام/ تجمع دانشجویان و اساتید در اعتراض به سخنرانی وی
 
 
جمعی از اساتید و دانشجویان با دریافت مجوز، تصمیم به تجمع اعتراضی در مقابل دانشگاه در هنگام سخنرانی هاشمی را داشتند که با حضور ماموران امنیتی از برگزاری این تجمع، جلوگیری به عمل آمد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا به نقل از تهران نیوز؛ همایش وحدت حوزه و دانشگاه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام (ره) با حضور اکبر هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در حالی با تدابیر شدید امنیتی برگزار شد که اکثر دانشجویان از حضور وی بی خبر بوده و تنها افرادی خاص با کارت های ورود به جلسه وارد این مراسم شدند.

اکبر هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در همایش وحدت حوزه و دانشگاه که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام(ره) شهرری برگزار شد، حضور یافت، این مراسم تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد و ماموران حفاظتی از ورود دانشجویان به این همایش جلوگیری کردند.

براساس این گزارش؛ جمعی از اساتید و دانشجویان با دریافت مجوز، تصمیم به تجمع اعتراضی در مقابل دانشگاه در هنگام سخنرانی هاشمی را داشتند که با حضور ماموران امنیتی از برگزاری این تجمع، جلوگیری به عمل آمد.

در این مراسم هاشمی به سخنرانی پرداخت و اظهار کرد: این واحد دانشگاه یکی از موفق ترین واحدهای دانشگاه آزاد است و انتظار می رود با فرصت هایی که در پیش رو داریم با همیاری اساتید و دانشجویان، دانشگاه را به سطح بالاتری برسانیم که برای این منظور استفاده از مرکز تحقیقات ساها که شامل ۷ هزارو ۵۰۰ آزمایشگاه و ۴ هزار کارگاه تحقیقاتی است، پیشنهاد می شود.

وی با اشاره به شخصیت تاثیر گذار شهید مفتح که هم حوزوی و هم دانشگاهی بود، تاکید کرد: وحدت حوزه و دانشگاه که آیت الله مفتح بنیانگذار آن بود، باعث برطرف شدن بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد و برای محقق شدن این امر تعامل بیشتری بین حوزه و دانشگاه باید انجام شود و صرفا به برگزاری همایش بسنده نشود.

وی اضافه کرد: طرحی که مقام معظم رهبری مطرح کرده اند به عنوان کرسی های آزاد اندیشی با استقبال خوبی مواجه نشد که برای تقویت وحدت حوزه و دانشگاه تلاشهای بیشتری در این زمینه می طلبد.

هاشمی در ادامه گفت: در دوران ریاست جمهوری ام به این فکر افتادم که آن دسته از مدرسین و مجتهدین که یک دوره درس خارج، خوانده باشند در دانشگاهها از آنها استفاده شود و همچنین دانشمندان نیز در حوزه ها به تدریس بپردازند.

وی با اظهار تاسف از جو بوجود آمده در دنیای اسلام به افکار نادرست افراطی های وهابی اشاره کرده و افزود: در کشورهای یمن، لبنان، بحرین، لیبی، سوریه و نیجریه نزاع خونین در جریان است.

هاشمی عنوان کرد: بعضی جوامع با منسوب دادن داعش به دولت اسلام، سعی در تخریب چهره اسلام دارند، در حالی که گروه تروریستی داعش گروهک منفوری از اسلام هستند که نمایانگر بدترین دوران جاهلیت است.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با توجه به گسترش خطر تروریست های داعش در نقاط مختلف جهان، ابراز کرد: امروز در ملاقاتی که با رئیس مجلس سنای فرانسه داشتم، وی در مورد داعش ابراز نگرانی می کرد و افزود: این شرایط را می توان جنگ جهانی سوم نامید.

وی تصریح کرد: اخیرا سه نفر از این تروریست ها از سمت شرق وارد کشور شده بودند و قصد انفجار در سه نقطه نماز جمعه تهران، حرم امام رضا و حرم حضرت معصومه را داشتند که با همت وزارت اطلاعات دستگیر شدند.

هاشمی رفسنجانی در ادامه به بمباران داعش توسط روسیه اشاره کرد که داعش اعلام کرده بود انتقام می گیریم و روسیه نیروهای امنیتی را در مرزها تقویت کرده بود که در یک عمل انفجاری غافلگیر شده و یک هواچیمای روسی را با بیش از دویست مسافر در صحرای سینا ساقط کردند و اضافه کرد: همینطور دولت فرانسه تصور نمی کرد در کنسرت شبانه صد نفر را بکشند و در ادامه تاکید کرد اینگونه حوادث نشاندهنده عمق خطر در تمام جوامع و نه تنها کشورهای اسلامی است.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مقام معظم رهبری انتخابات را حق الناس دانستند، حق الناس این است که همه مردم حق دارند برای تعیین سرنوشت خود در انتخابات شرکت کنند و باید این راه باز باشد.

وی با اشاره به وحدت حوزه و دانشگاه تاکید کرد: وحدت و ابهت مردم ، انقلاب امام را به پیروزی رساند. و اگر اکنون امنیت برقرار است به خاطر این است که با وجود همه مشکلات و کمبودها مردم به انقلاب علاقه مند هستند و می دانند که در هر صورت از دیکتاتوری رسمی موروثی، وضع بهتر است و کل ارکان نظام از رهبر تا اعضای شورای روستا را خود مردم انتخاب می کنند.

هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه هفته وحدت را پیش رو داریم به وحدت شیعه وسنی اشاره کرد وگفت : اختلافات شیعیان و اهل سنت سر مسائل جزئی بوده و در حدی نیست که دچار تفرقه شویم.

هاشمی خاطرنشان کرد: مردم با وجود مایوس بودن، در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند و وحدت و یکپارچگی خود را به نمایش گذاشتند و در حالی که طی ده سال گدشته بدترین تحریم های تاریخ به ما عرضه شد، در سایه تلاش های دولت یازدهم به زودی تحریم ها برداشته می شود.

گفتنی است این مراسم بدون اطلاع اکثر دانشجویان برگزار شد، طی صحبت هایی که خبرنگار ره به ری با دانشجویان داشت باخبر شد، دانشجویان از حضور هاشمی رفسنجانی در این مراسم بی اطلاع بوده و بر همین اساس اکثر دانشجویان در همایش وحدت حوزه و دانشگاه اجازه حضور در این مراسم را نداشتند و فقط کسانی که قبلا کارت حضور در همایش را دریافت نموده بودند اجازه ورود به مراسم را داشتند.

لازم به ذکر است، در پی سخنان اخیر هاشمی مبنی بر نظارت بر رهبری، اساتید و دانشجویان این دانشگاه قصد اعتراض به حضور هاشمی در دانشگاه یادگار امام را داشتند که نیروهای امنیتی مانع این تجمع شدند.

انتهای پیام/رض

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب