۰
 
کد مطلب: 37148 |
 
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۱
اسکن بیش از ۲ میلیون برگ اسناد در راستای تحقق شهرداری الکترونیک در شهر میانه
 
 
فرایند مکانیزاسیون بایگانی اسناد به طور کامل اجرا و زمینه برای اجرای شهرداری الکترونیک در شهرداری میانه مهیا شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا به نقل از روابط عمومی شهرداری میانه، بهرام عظیمی مسئول بایگانی نوسازی و ممیزی شهرداری میانه با اعلام این خبر گفت: طرح بایگانی الکترونیکی شهرداری میانه از بدو شروع به کار جلیل خرده فروش شهردار فعلی با جدیت در دستور کارشهرداری میانه قرار گرفت و با تأکیدات و اصرار شهردار بر اهمیت اجرای این طرح با تلاش و همت کارکنان شهرداری و همکاری بخش خصوصی در طی چهار سال با صرف بیش از ۶ میلیارد ریال بودجه به ثمر نشست و هم اکنون دسترسی به کلیه اسناد و پرونده های ملکی در این شهرداری به شیوه الکترونیکی انجام می گیرد.

عظیمی افزود: پروژه الکترونیکی کردن آرشیو اسناد شهرداری در چهار مرحله شامل ممیزی املاک سطح شهر، یکپارچه سازی دوایر شهرداری، ایجاد آرشیو الکترونیکی و اجرای سامانه اتوماسیون اداری به طور کامل به اجرا درآمده و طی این فرایند تعداد ۴۵ هزار فقره پرونده ملکی شامل دو میلیون و سیصد و پنجاه هزار برگ اسناد مکتوب اسکن و در بایگانی الکترونیکی شهرداری ذخیره شده است.

عظیمی همچنین اضافه کرد: با اجرای این طرح کلیه سوابق بایگانی مربوط به املاک و اماکن شهری اعم از پرونده های نوسازی، پروانه ساختمانی، تخلفات ساختمانی، استعلام های بانکی و شرکت ها و موسسات خدمات رسان، دفاتر ثبتی، اداره ثبت اسناد و املاک و غیره با هم ادغام و با یک کد واحد برای کلیه واحدهای شهرداری قابل دسترسی می باشد.

وی افزود: با اجرای این طرح سرعت و دقت در انجام فرآیندهای اداری و پاسخگویی به مراجعین محترم به میزان فوق العاده بالایی افزایش یافته و ضریب خطای انسانی عمدی و سهوی به حداقل رسیده است.

مسئول بایگانی نوسازی و ممیزی شهرداری میانه با اشاره به شرایط و زیرساخت های لازم برایاجرای طرح شهرداری الکترونیک خاطرنشان کرد: پس از انجام مراحل چهارگانه پیش گفته ، هم اکنون زمینه برای برداشتن گام پنجم و گام نهایی در راه اندازی شهرداری الکترونیک و ارائه خدمات تحت وب به شهروندان محترم مهیا شده است.

گفتنی است طبق گفته شهردار میانه در جلسه مدیران این نهاد، با پیش بینی اعتبارات لازم در بودجه سال آتی مقدمات اجرای کامل طرح شهرداری الکترونیک فراهم آمده و امکان مراجعه غیر حضوری و انجام برخی از فرایندهای اداری از طریق شبکه جهانی اینترنت برای شهروندان میانه ای عملی شود.

 

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب