۰
 
کد مطلب: 36551 |
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۹
توهم عجیب مبلغ سعودی درباره «جن»
 
 
داستان عجیب محمد العریفی مبلغ معروف عربستانی درباره ماجرای یک جن، باعث جنجال زیادی در پایگاههای اجتماعی و تمسخر وی حتی در رسانه‌های سعودی شده است.

به گزارش میانا به نقل از باشگاه خبرنگاران ،  محمد العریفی در یک مصاحبه ادعا کرده است: [عامر بن شرحبیل] شعبی [از تابعین]، تعریف کرده است که یک دوست از میان جنیان داشت. این جن از دیوار خارج می شد و من او را نمی دیدم. وی برنج را بسیار دوست می داشت و من آن را برایش آماده می کردم. گاهی نیز غذا را برمی داشت. ولی من، وی را نمی دیدم. روزی از وی پرسیدم: آیا شما نیز چندین فرقه و پیرو چندین مذهب هستید؟ آن جن پاسخ داد: بله. پرسیدم: پلیدترین فرقه شما کدام است. وی پاسخ داد: فرقه ای است که به آنها رافضه گفته می شود."

 

انتشار ویدئوی اظهارات العریفی در پایگاههای اجتماعی باعث شده است تا این مصاحبه به هفتمین ویدئوی پربیننده در میان کاربران عربستانی تبدیل شود و کامنت های فراوانی درباره آن رد و بدل گردد.

 

* لطفا به عقل های ما احترام بگذارید!!

 

"علی سعد الموسوی" مقاله نویس روزنامه اینترنتی "الوطن آنلاین" عربستان، با نوشتن تحلیلی درباره ادعای این مبلغ وهابی به انتقاد از ترویج خرافه پرستی و مطرح کردن ادعاهای غیرواقعی و بی اساس پرداخت و نوشت: هدف از این تحلیل، جلوگیری از به بازی گرفته شدن عقل هایمان با استفاده از تحریف تاریخ است. فراموش نکنیم که شعبی در سال ۱۶ هجری به دنیا آمده و زندگی و مرگ وی قبل از به وجود آمدن اصطلاح "رافضی" در نیمه اول قرن دوم هجری بوده است. همچنین دلایل حاکی از آن است که شعبی قرن ها پیش از ورود "برنج" به شبه جزیره عربستان، زندگی می کرد، و همواره میان یمن و حجاز در رفت و آمد بود. بنابراین کلیه دلایل عقلی و نقلی نشان دهنده آن است که وی در دوره ای زندگی کرد که هنوز اصطلاح "رافضی" اصلا به کار برده نمی شد، و همچنین نام غذای "کبسه الرز" – نوعی غذای عربستانی با برنج و گوشت – فقط ۷۰ سال است که در میان قبایل شبه جزیره عربستان شناخته شده است.

 

جناب العریفی! لطفا به عقل های ما احترام بگذارید. زیرا ما در دوره انفجار اطلاعات و دسترسی مردم به معلومات زندگی می کنیم و با یک کلیک بر روی تلفن همراه اطلاعات را به دست می آوریم. یک دانش آموز دوره راهنمایی که در سخنرانی شما نشسته بود با دو بار کلیک کردن به این اطلاعات دست می یابد که شعبی یک قرن قبل از ظهور اصطلاح "رافضی" زندگی کرده است و به ادعای علاقه جنی به برنج کاملا خواهد خندید. زیرا حتی پدربزرگ این دانش آموز غذایی به نام "کبسه الرز" – نوعی غذای عربستانی با برنج و گوشت – را ندیده و نخورده است. حال چگونه چنین غذایی، خوراک مورد علاقه جنیان در شبه جزیره عربستان ۱۴۰۰ سال پیش بوده است؟

 

علی سعد الموسوی می افزاید: آیا جنیان می توانند نسخه ای از تاریخ واقعی را که کتاب های انسان ها آن را تحریف کرده اند به ما بدهند؟ آیا می توانند همانگونه که در آن زمان از به وجود آمدن فرقه هایی در قرن بعد خبر داده اند به ما درباره فرقه ها و مذاهب قرن آینده اطلاع بدهند؟

 

این نویسنده عربستانی در پایان خطاب به العریفی می نویسد: آیا امروزه عالمی با جایگاه شعبی در میان ما وجود ندارد که با دوست جنی وی ارتباط برقرار نماید و درباره مذاهب و فرقه های قرن آینده و سرنوشت داعش و القاعده برای ما توضیح دهد؟ یا بپرسد آیا در میان جنیان کسی غذای سوشی یا خاویار دوست دارد؟ یا ۱۴۰۰ سال پیش غذای کبسه الحاشی را دست داشتند یا خیر؟ آیا اطلاعاتی درباره آن جنی رافضی دوست شعبی دارد که یک قرن از مطرح شدن اصطلاح رافضی زندگی می کرده و ۱۴۰۰ سال قبل از به وجود آمدن و مطرح شدن غذای الکبسه، همراه با وی این غذا را تناول می کرده است؟

 

یادآور می شود محمد العریفی، مبلغ جنجالی عربستانی به طور متناوب اقدام به مطرح کردن ادعاهای متفاوتی می شود و این امر به موضوع روز رسانه ها و پایگاه های اجتماعی و کاربران عربستانی تبدیل می گردد.

 

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب