۰
 
کد مطلب: 35275 |
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۴۵
امام جمعه تبریز: دشمن ولایت و ولایت مداران را نشانه گرفته است
 
 
نماینده ولی فقیه دراستان آذربایجان شرقی وامام جمعه تبریز گفت: دشمن، محور اقتدار کشور یعنی ولایت و ولایتمداران را نشانه گرفته است.

به گزارش میانا به نقل از ایرنا ، آیت الله محسن مجتهد شبستری شب گذشته در همایش طلاب بسیجی در مدرسه علمیه ولی عصر(عج) تبریز اظهارکرد: اما با وجود نظام اسلامی و تفکربسیجی درکشور ولایت مقتدرتر خواهد بود. 
وی تاکیدکرد: حکم ولی فقیه حکم امام است و باید در امام و ولایت ذوب شد همانطور که امامت در اسلام ذوب شده است، بسیجی حقیقی کسی است که ذوب در ولایت و معتقد به ولایت و حقانیت آن باشد.
وی افزود: در این میان روحانیت طلایه دار فرهنگ بسیجی و مروج حقیقی آن است، روحانیت در کنار تحصیل و تهذیب باید زمان شناس و آگاه به امور زمان خود باشد. 
آیت الله شبستری همچنین خاطرنشان کرد: خواب بازگشت به ایران برای آمریکا غیرقابل تعبیر است و استکبارستیزی نیز ویژگی غیر قابل تفکیک انقلاب و اندیشه اسلامی است. 
امام جمعه تبریز تاکید کرد: علت محبوبیت انقلاب اسلامی ایران در جهان تفکر و اندیشه ضد استکباری آن است و این تفکر ثابت خواهد ماند. 
آیت الله مجتهد شبستری، ویژگی نخست بسیج و بسیجی را احساس مسؤولیت نسبت به مسائل ارزشی دانست و افزود: یک فرد بسیجی باید به فکر مسلمانان، سرنوشت جامعه، کشور و همچین جهان اسلام باشد.
وی بصیرت، آگاهی و عمق شناخت را از ویژگی های دیگر بسیجیان برشمرد و گفت: بصیرت زاییده تقوا، پارسایی و تحصیل معارف دینی است، این امور بینش قلبی را در انسان ایجاد خواهد کرد، نابینا کسی است که چشم بصیرت و دید نافذ به مسائل زمان خود نداشته باشد.
نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: پرچم اسلام باید به دست اهل بصیرت باشد و دشمن شناس بوده و شیوه های با دشمن را بشناسد. 
آیت الله شبستری گفت: خمیر مایه بسیج اخلاص است، عطوفت با خودی و سختی و اقتدار در برابر کفار و ظلم ستیزی از دیگر ویژگی های بسیجیان است. 

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب