۰
 
کد مطلب: 33858 |
 
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۳
برای خندان مردم به اقوام توهین می‌کنند/ رییس صدا و سیما پاسخگو باشد
 
 
نماینده میانه در مجلس نهم با انتقاد از برنامه فتیله که در آن به صورت غیر مستقیم به مردم آذربایجان اهانت شده است٬ گفت: صدا و سیما بار‌ها مورد انتقاد قرار گرفت، اما با کمال تاسف همچنان به رفتارهای غیر اخلاقی خود ادامه می‌دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، محمدعلی مددی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا٬ با اشاره به اینکه در برنامه فتیله، هنرپیشه‌ای با تقلید زبان آذری، ادبیات نامناسبی به کار برده است٬ گفت: صداوسیما تریبون تمامی مردم ایران است و باید احترام همه اقوام را نگه دارد. این در حالی است که برای خندان عده‌ای از مردم، به اقوام توهین می‌کنند و شخصیت‌ها را زیر سوال می‌برند.

وی با اشاره به کاریکاتوری که در دولت گذشته در روزنامه ایران علیه آذری زبانان منتشر شده بود٬ گفت: آنهایی که به اقوام اهانت می‌کنند، نمی‌توانند بگویند از عواقب آن خبر نداشتیم، زیرا واکنش مردم را در گذشته دیده بودند.

نماینده میانه با یادآوری جلسه‌ای که با حضور سرافراز رییس سازمان صداوسیما در فراکسیون رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی برگزار شده بود٬ گفت: در آن جلسه از مدیریت ضعیف صداوسیما انتقاد کردیم و با ارایه مستندات و توضیحات، به مدیریت وقت این سازمان ثابت کردیم که رویکرد سیاسی در برجام حاکم شده و تخریب‌هایی که علیه برجام صورت می‌گیرد، مغایر با رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

وی با تاکید بر اینکه وقتی نهاد فرهنگی کشور به سوی سیاسی کاری برود، از مباحث فرهنگی غافل می‌شود گفت: اگر آقایان به جای آنکه تریبون عده‌ای خاص شوند و علیه منافع کشور برنامه تهیه کنند، برای برنامه‌های فرهنگی وقت بگذارند، هرگز چنین اتفاقاتی رخ نمی‌دهد.

مددی از تهاجم فرهنگی که گریبانگیر کشور شده و بار‌ها مقام معظم رهبری نسبت به آن هشدار داده‌اند؛ خبرداد و گفت: چرا در این شرایط بحرانی که صد‌ها شبکه ماهواره‌ای علیه ایران اسلامی برنامه تهیه می‌کنند تا به ترور شخصیت ایران و ایرانی بپردازند، صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در مسیر آن‌ها حرکت می‌کند و زمینه‌ساز تفرقه می‌شود؟

نماینده میانه برنامه‌هایی که برای کودکان تهیه می‌شود را بسیار مهم‌تر از دیگر برنامه‌ها دانست و گفت: آنهایی که در برنامه کودک نااگاهانه به تخریب شخصیت اقوام می‌پردازند، به آینده کشور اسیب وارد می‌کنند. زیرا کودکان اقوام گوناگون این برنامه را نگاه می‌کنند و بی‌شک کودکان از همین دوران کودکی، به خودشان اجازه می‌دهند به اقوام دیگر توهین کنند.

وی گفت: در اولین فرصت در مجلس شورای اسلامی نسبت به این برنامه واکنش نشان خواهم داد و رییس سازمان صداوسیما باید پاسخگوی رفتار برنامه‌سازان خودش باشد.

مددی با اشاره به اینکه در حال حاضر ده‌ها مجری صداوسیما ممنوع التصویر هستند٬ گفت: به عقیده من باید با نویسنده و تهیه کننده این برنامه نیز برخورد شود تا درس عبرتی برای تمامی کسانی بشود که می‌خواهند با تخریب شخصیت اقوام، برنامه پرمخاطب درست کنند.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب