۰
 
کد مطلب: 33807 |
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۷
عبور از رئیس دولت اصلاحات و جایگزینی عارف برای محوریت اصلاح طلبان/ تلاش عارف برای حذف همزمان لاریجانی و ناطق نوری!
 
 
فعالیتهای انتخاباتی اصلاح طلبان برای مجلس شورای اسلامی از ابتدای آبان ماه وارد فاز تازه ای شده است.

به گزارش میانا به نقل از  مرصاد؛ فعالیتهای انتخاباتی اصلاح طلبان برای مجلس شورای اسلامی از ابتدای آبان ماه وارد فاز تازه ای شده است.

 

بر اساس این گزارش این فعالیتها بر مبنای چند استراتژی و با هدایت محمد رضا عارف در حال مدیریت و برنامه ریزی است که شاید مهمترین آن تلاش عارف برای جایگزینی به عنوان محور هدایت اصلاح طلبان به جای رئیس دولت اصلاحات است.

 

عبور از خاتمی با محوریت عارف

 

اصلاح طلبان نزدیک به عارف در بنیاد باران معتقد هستند محمد خاتمی در رسیدگی به امورات اصلاح طلبان کم انگیزه است و با توجه به اشتباهات او از سال ۸۸ تا کنون که به محدودیت های قانونی برای خاتمی منجر شده است، بهتر است که هرچه سریعتر عارف به عنوان فرد شماره یک اصلاحات اعلام موجودیت کند.

 

ظاهرا خود محمد رضا عارف هم نسبت به این موضوع واکنش منفی نداشته و آماده این اتفاق است.

 

 

تلاش برای جلب سرمایه گذاری کانونهای ثروت

 

همچنین رایزنی اصلاح طلبان برای ورود سرمایه گذاران و دارندگان ثروت به انتخابات آغاز شده است.

 

در هماهنگی های به عمل آمده در نشستی که در اوایل آبان ماه برگزار شده است مقرر شده که اصلاحطلبان در استانها و تهران رایزنی با سرمایه دارانی که مایل به سرمایه گذاری در انتخابات هستند را آغاز کنند.

 

با توجه به اینکه سرمایه گذاران نزدیک به اصلاحات اکثرا بعد از همپیمانی با آنها به سمت فساد اقتصادی کشیده شده و از سوی اصلاحات مورد سوء بهره برداری قرار گرفته اند، یکی از دغدغه های اصلاحات عدم اطمینان سرمایه گذاران به آنهاست.

 

رایزنی با کاندیداهای استانی برای ریاست مجلس و عبور از لاریجانی

 

فعالان سیاسی نزدیک به محمد رضا عارف به خواست وی رایزنی با هر کاندیدا در هر حوزه انتخاباتی را که آغاز می کنند با او در خصوص ریاست مجلس آینده نیز وارد گفتگو می شوند.

 

اصلاح طلبان معتقد هستند که اگر علی لاریجانی وارد مجلس شود و آنها از اکنون برای ریاست مجلس با کاندیداهای مختلف قول های لازم را نگرفته باشند، نخواهند توانست ریاست مجلس را به عارف برسانند و حتی برخیزاز کاندیداهای اصلاح طلب نیز ممکن است برای پیروزی لاریجانی وارد عمل شوند.

 

در همین راستا گفتگوهای اصلاحطلبان با کاندیداها در استانها با تضمین گرفتن برای رای دادن به عارف (درصورت ورود او به مجلس) به عنوان رئیس مجلس همراه است.

 

تلاش برای منصرف کردن اصلاح طلبان از نزدیک شدن به ناطق نوری 

 

بر اساس اخبار و شنیده ها محمد رضا عارف با نزدیک شدن اصلاح طلبان به علی اکبر ناطق نوری مخالف است.

 

وی که احساس می کند در صورت نزدیک شدن اصلاحات به ناطق، این شیخ نوری است که سر لیست اصلاحات قرار خواهد گرفت، معتقد است که ناطق نوری در هیچ یک از عرصه های مدیریت خود حضور موفقی نداشته و در موارد زیادی با اصلاحات هم نظر نیست.

 

عارف معتقد است که ناطق در نهایت وارد عرصه انتخابات نخواهد شد بنابراین اصلاح طلبان نباید روی او سرمایه گذاری کنند.

 

تلاش برای تحریک تعصب جنسیتی برای پیروزی در مجلس

 

اصلاح طلبان مقرر کرده اند که برای پیروزی در انتخابات از تاکتیک تحریک وابستگی های جنسیتی استفاده کرده و ظرفیت زنان خانه دار برای رای دادن به حداقل ۱۵ کاندیدای زن را استفاده کنند.

 

سیمای ظاهری و ظرفیت ریسکپذری از پارامتر های اصلاح طلبان برای حمایت از کاندیداهای زن بیان می شود.

 

نگرانی اصلاحات در این زمینه به دلیل برآوردها از گرایش عمومی زنان خانه دار به مساجد و هیاتهای مذهبی است که عموما با اصلاح طلبها همراه نیستند.

انتهای پیام/پ

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب