۰
 
کد مطلب: 31171 |
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۳۸
هیچ مسئولی مجاز به استفاده از امکانات دولتی، له یا علیه هیچ کاندیدایی نیست
 
 
استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر حضور حداکثری در انتخابات گفت: هیچ مسئولی مجاز به استفاده از امکانات دولتی، له یا علیه هیچ کاندیدایی نیست اما همه موظفیم که با تمام ظرفیت‌ها برای برگزاری مناسب و شایسته انتخابات تلاش کنیم.

به گزارش میانا به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی، اسماعیل جبارزاده در جمع مدیران نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان، ضمن قدردانی از تلاش‌های دستگاه تعلیم و تربیت استان، از کسب رتبه دوم کشوری اداره کل آموزش و پرورش در ارزیابی عملکرد سالانه وزارت آموزش و پرورش خبر داد.

وی گفت: این ارزیابی براساس ۳۰ شاخص که عمدتا شامل پارامترهای لازم و ضروری برای بررسی عملکرد دستگاه در نظر گرفته میشود انجام پذیرفته است و این موفقیت مگر در سایه تلاش کلیه عوامل دخیل در امر تعلیم و تربیت استان حاصل نشده است.

جبارزاده خاطر نشان کرد: امروز ما علاوه بر افتخار به اینکه از لحاظ امنیت جزء مناطق برتر کشوریم مفتخریم که آموزش و پرورش نیز حائز رتبه برتر شده است و این منطقه آرام نشان دهنده وجود آموزش و پرورشی قدرتمند به عنوان خالق این مهم است.

استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: امروز ارتقاء جایگاه آموزش و پرورش مقدمه ارتقاء سایر بخشهاست و جای خرسندی است که این اتفاق در مجموعه آموزش و پرورش استان بعنوان متولی امر تعلیم  تربیت اتفاق افتداده است.

استاندار با اعلام جذب ۷۰ میلیاردی تومانی کمک خیران به امر نوسازی مدارس در سال تحصیلی گذشته گفت: قدمهای ارزشمندی در حوزه تعامل و برخورد مطلوب با خیرین برای این امر خیر شاهد بودیم اما با توجه به فضاهای فرسوده موجود تلاش بیشتر هم از سوی نوسازی و هم جذب مشارکت خیرین نیازمند است.

وی در ادامه ضمن قدردانی از آموزش و پرورش استان به علت  راه‌اندازی تالار معلم پس از سال‌ها تعطیلی علیرغم تنگناهای مالی گفت: در سال ۹۳ توجه ویژه ای به آموزش و پرورش صورت گرفته است و دولت علاوه بر بودجه مصوب رقم قابل توجهی مازد بر آن به این مجموعه تخصیص داده است و این نشان دهنده توجه ویژه دولت به این بخش مهم است.

جبار زاده با تاکید بر رفع نیاز فضاهای آموزشی از طریق مطالعه و پیشنهاد اماکن موجود و طرح در رده های استانی، تشکیل کمیته تامین منابع در سطح مناطق و نواحی استان را با این هدف خواستار شد.

وی با اشاره به ضرورت توجه به امر کیفیت گفت: کیفیت حد و مرزی ندارد در این حوزه هر قدر هزینه کنیم باز جای سرمایه‌گذاری بیشتر وجود دارد خوشبختانه با توجه به جایگاه اخذ شده در حوزه تعلیم و تربیت می توان دریافت که این مقوله مورد توجه واقع شده است.

استاندار آذربایجان‌شرقی در ادامه تصریح کرد: ماموریت دیگری علاوه بر بحث تعلیم و تربیت بر عهده ما گذاشته شده است و آن حضور در رویدادهای ملی از جمله انتخابات است چرا که معلمان و آموزش و پرورش می توانند با تاثیر بر روی دانش آموزان روحیه وطن پرستی را به خانواده ها انتقال دهند و این اهمیت فرهنگیان را بیش از پیش نمایان می کند.

جبار زاده با تاکید بر حضور حداکثری در انتخابات اظهار داشت: هیچ مسئولی مجاز به استفاده از امکانات دولتی، له یا علیه هیچ کاندیدیی نیست اما همه موظفیم که با تمام ظرفیت‌ها برای برگزاری مناسب و شایسته انتخابات تلاش نماییم.

وی ضمن قدردانی از مجموعه دستگاه تعلیم و تربیت استان به جهت کسب رتیه برتر کشوری در انسداد مبادی بیسوادی و جذب حداکثری بیسوادن، توجه به بی‌انضباطی شغلی و جلوگیری از تخلفات و همچنین قدردانی از کارکنان فعال را به انحاء مختلف توسط مسئولان ادارات و سازمان‌ها خواستار شد.  

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب