۰
 
کد مطلب: 30818 |
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۰۵:۱۳
فالگیری و رمالی به سبک اپراتورهای تلفن همراه/ سود هنگفت اپراتورها از بازی با اعصاب مردم
 
 
فال گیری علاوه بر اینکه بدعت در دین به حساب می آید از لحاظ اجتماعی و اقتصادی نیز یک معزل بزرگ است که خانواده های زیادی قربانیان اقتصادی و اجتماعی آن هستند.

به گزارش میانا به نقل از دانا، اگر خاطرتان باشد در گذشته یکسری از افراد در خیابان ها و پارک ها با وضعیتهای نامناسب و لباس های ناجور جلوی مردم را می گرفتند و با روش های مختلفی سعی در فال گیری و طالع بینی برای آنها داشتند و با روش های مانند دیدن کف دست و استفاده از طوطی و غیره با کلماتی مانند "فالت را ببینم"از مردم می خواستند که آینده آنها را پیش بینی کنند و از وقعایعی که برای آنها در آینده پیش خواهد آمد مطلعشان کند.

اما امروز با پیشرفتهای که در دنیایی مجازی شده و با تکنلوژی های جدیدی که به وجود آمده است این روش فالگیری و اخاذی از مردم نیز تغییر کرده است.که از جمله آنها می توان به پیامک های که از سوی اپراتورهای تلفن همراه همه روزه و وقت و بی وقت برای مخاطبان ارسال می شود اشاره کرد.

حتما برای شما هم پیش آمده باشد که گاه و بی گاه اینگونه پیامک های از طریق اپراتورهای همراه برای شما ارسال می شود.و باعث سلب آسایشتان می شود.متاسفانه محتوای پیام های که از سوی اپراتورها تلفن همراه برای مخاطبان ارسال می شود خالی از هرگونه محتوای مفید است.

 

این پیامک ها اغلب با متن های مختلف و جذاب سعی در جذب مخاطب خاص خود را دارند.نمونه تعدادی از این پیامک ها در گزاش آورده شده است که یکی از آنها مانند این یکی که میگوید: "متولد کدوم ماه هستی؟ فال امروزت رو میخوای ؟ عدد فصل تولدت را بفرست."که از مخاطبان می خواهد فصل تولدش را پیامک کند تا هزینه ای از آن کم کرده و سپس فالش را بگوید.

 فالگیری و رمالی به روش اپراتورهای تلفن همراه

 فال گیری علاوه بر اینکه بدعت در دین به حساب می آید از لحاظ اجتماعی و اقتصادی نیز یک معظل بزرگ است که خانواده های زیادی قربانیان اقتصادی و اجتماعی آن هستند.

این موضوع از چشم قانون هم پنهان نمانده است  به طوری که در قانون برای عاملان فالگیری و رمالی مجازات سنگینی تعیین شده است.

مطابق قانون مصوب سال ۱۳۲۴، هرگونه اقدام به رمالی، جن گیری و فالگیری جرم محسوب می شود و مطابق بند ۱۸ ماده ۳ آیین نامه همین قانون، فرد یا افرادی که از طریق رمالی و پیشگویی در منزل یا مغازه اقدام به فریب مردم کنند و این کار را به عنوان کسب و پیشه خود قراردهند مرتکب جرم شده و قانون برای این افراد مجازات یک تا ۷ سال حبس و جزای نقدی را پیش‌بینی کرده است 

سودهنگفت اپراتور های از بازی با اعصاب مردم

اما سوالی که اینجا مطرح می شود چرایی عدم نظارت اپراتورهای همراه به محتوای اینگوه پیامک های تبلیغاتی است. تنها چیزی که در ابتدا به ذهن می رسد سودحاصل از پیامک های است که نصیب اپراتورها می شود.

در این میان فقط مردم هستند که ضرر می کنند و علاوه بر پول و وقتشان آرامش را نیز از آنها گرفته می شود.

گزارش : روح الله گودرزی

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب