۲
 
کد مطلب: 30231 |
 
تاریخ انتشار : دوشنبه 16 شهریور 1394 ساعت 04:49
تحلیلی برکاندیدا های احتمالی مجلس و واکاوی فضای انتخاباتی شهرستان میانه
 
 
در این یادداشت نگاهی به فضای سیاسی و شهرستان میانه در انتخابات مجلس آینده خواهیم داشت و در خصوص نامزدهای احتمالی و کسانی که اعلام آمادگی کردند مطالبی ارائه خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، انتخابات مجلس برای دهمین دوره و انتخابات خبرگان رهبری به طور همزمان روز جمعه ۷ اسفند ماه سال جاری در سراسر کشور برگزار خواهد شد این در حالی است که ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس دهم ۲۸ آذرماه تا ۴ دی‌ماه انجام می‌شود.

در این میان قریب به ۷ماه از انتخابات مجلس دهم باقی مانده است و دو جریان اصولگرا و اصلاح طلب و همچنین حامیان دولت جهت سیطره بر  کرسی این شهرستان در مجلس شورای اسلامی خیز بلندی برداشته اند .

میتینگ ‌های غیر رسمی و قبل از موعد انتخاباتی ، چهره های مطرح جناح های سیاسی و بدنه اولیه ائتلاف ‌های منسوب به جریانات سیاسی با تبلیغات زود هنگام در شبکه های اجتماعی خودنمایی و هر روز نام شخصیت‌ های سیاسی که احتمال حضور آنها در انتخابات تقریبا قطعی شده، در رسانه‌ ها و اذهان عمومی در حال مطرح شدن می باشد.

اصلاح طلبان و رجال سیاسی که خود را عامل اصلی پیروزی روحانی دانسته و استقرار دولت یازدهم را بهترین فرصت برای حضور خود در مجلس شورای اسلامی می دانند، بیشترین کاندیداهای احتمالی مجلس در شهرستان میانه را شکل خواهند داد.

در این میان افراد مستقلی نیز به چشم می خورند که رویکردی اصول گرایانه دارند. سیاسیون کمتر شناخته شده نیز در بین کاندید های احتمالی به چشم می خورد، این افراد فعالیت سیاسی ملی و استانی ندارند، اگر چه در محدوده محلی و بخش سکونت خود دارای نام و نشانی هستند. همچنین افراد غیر سیاسی و مستقلی که با استدلال های مختلف نیز به میدان آمده اند.

شاید بتوان اسامی زیر را جزو لیست اولیه افرادی نام برد که برای انتخابات مجلس شورای اسلامی به نوعی اعلام آمادگی کرده اند:

اجلی پدرام: کارمند بانک کشاورزی، عضو سازمان نظام مهندسی منابع طبیعی، کارشناس ارشد کشاورزی

اجلی مظفر: عضو اسبق شورای شهر و قهرمان وزنه برداری آسیا

امینی صادق: عضو  مجمع متخصصین آب و خاک ایران، عضو ارشد علوم خاک و زراعت ایران و عضو ارشد سازمان نظام مهندسی کشاورزی تهران

بهبودی محمدحسین: عضو اسبق شورای شهر

حاجی اصغری سید محمدرضا : نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی

حسینی سید بهلول: نماینده دوره های هفتم و نهم مجلس شورای اسلامی

شورچی حافظ: دکترای علوم سیاسی و عضو کمیته نظارت بر بانکها و موسسات اعتباری صندوق ضمانت سپرده های بانک مرکزی و مشاور سابق مدیرعامل بانک کشاورزی

شهبازی هوشنگ: خلبان ایران ایر(هما) و فعال حقوق شهروندی

شیویاری یعقوب: رییس سابق شبکه بهداشت و درمان شهرستان میانه

عبدی مهرداد: رییس اسبق دانشگاه آزاد واحد میانه و موسس دانشگاه غیر انتفاعی عین القضات

قنبری ممان حسنعلی : معاونت آموزشی دانشکده علوم اقتصادی دانشگاه شهید بهشتی و رییس دانشگاه علمی کاربردی سروش صدا و سیما و مدیر عامل اسبق بانک سپه

مددی محمد علی: نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی

ملکی رضا: معاون سابق پارلمانی سازمان تعزیرات حکومتی

مهدیخانی لطف اله: استاد دانشگاه و نامزد دوره ششم و هفتم مجلس از میانه

هاشمی سیدمحمدرضا: مهندس کشاورزی ، نمایندگی ولی فقیه جهادکشاورزی میانه، کارشناسی ارشد کشاورزی دانشگاه علوم تحقیقات تهران

هاشمی سید حسن: پزشک ، فوق تخصص کبد و گوارش و رییس سابق بیمارستان میلاد تهران

به نظر می رسد با شرایط موجود انتظارات مردم شهرستان میانه از منتخبین نیز شخصی شده تر شده است و گروهای که بتوانند بین مطالبات شخصی و شهری مردم و سلایق سیاسی شان ارتباط برقرار کنند به طبع پیروز انتخابات خواهند بود.

به هر تقدیر باید منتظر روزهای آتی و شفافتر شدن فضای انتخابات ماند و دید، با گذر زمان ائتلاف های مطرح شده دستخوش چه تغییراتی خواهند شد و چه شخصیت های سیاسی دیگری تصمیم به شرکت در انتخابات اسفند ماه امسال خواهند گرفت و سرنوشت انتخابات دهم در شهرستان میانه به کجا خواهد انجامید.

 
 
 
 
  1. با شناختی که از آقایان رضا ملکی و محمد رضا حاجی اصغری دارم ،این حقیر این عزیزان را به نمایندگان مجلس نهم میانه ترجیح می دهم،و مصلحت میانه را در انتخاب این عزیزان به عنوان نماینده شهرستان میانه تصور میکنم

    • مومن گفت:

      باسلام جناب آقای باقری الخلچ به احتمال زیاد منتخبین دوره دهم یکی آقای فرمند باشد و دیگری آقای مددی ، ولی تا انتخابات ۲ ماه مونده تا اون موقع تغییر و تحولات زیاد خواهد شد  یکی از کاندیداها داره روز به روز محوبیتش زیاد میشه و هرکسی در جلساتش شرکت کند  به علم و سواد و بیان و شجاعتش زیاد پی میبره   جلساتش شیرین و حرفهایش دلنشین هست .  میدونید اون آقا کی هست نمایندگی ولی فقیه در جهادکشاورزی میانه حاج آقا هاشمی دارای مدرک تحصیلی کارشناس ارشد کشاورزی  خیلی باسواد و صادق و شجاع  و دلسوز

نظر شما در مورد این مطلب