۰
 
کد مطلب: 29974 |
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۴۸
رویکرد پلیس امنیت مردم محور است
 
 
جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه رویکرد پلیس امنیت مردم محور است گفت: امنیت یک محصول اجتماعی است که با مشارکت و هماهنگی همه سازمان ها حاصل می شود.

به گزارش میانا به نقل از مهر، سردار اسکندر مومنی صبح امروز در اولین دوره آموزش کشوری متمرکز ویژه روسا و فرماندهان رده های تابعه پلیس پیشگیری ناجا گفت: در پلیس پیشگیری ساختار نیروی انتظامی در کشور بسیار خاص و متفاوت است و همه مردم بدون استثنا با این پلیس در ارتباط هستند.

وی با اشاره به اینکه تامین امنیت مردم در هر شرایطی از بدو تولد تا مرگ برعهده پلیس است افزود: نیروی انتظامی یکی از گسترده ترین سازمان هاست و ممکن است مردم در طول عمر خود به سازمان های دیگر مراجعه نکنند اما با پلیس در ارتباط هستند و دائما از خدمات این سازمان استفاده می کنند.

جانشین نیروی انتظامی در ادامه با اشاره به گستردگی فعالیت های سازمان نیروی انتظامی گفت: نیروی انتظامی در تمام جغرافیای کشور گسترده است. در ناجا هر فرد در مقام یک سازمان است و اختیارات سازمان در او متمرکز می شود.

سردار مومنی با اعلام اینکه رویکرد ما امنیت مردم محور و پلیس اجتماعی است گفت: امنیت یک محصول اجتماعی است که با مشارکت و هماهنگی همه سازمان ها و نهادها حاصل می شود م پلیس نیز حافظ و ناظر امنیت است. هر جایی که مردم مشارکت داده شوند آن سازمان در اجرای ماموریت های خود موفق خواهد بود.

وی افزود: یکی از موضوعات در دستور کار پلیس براساس قانون و مصوبات مجلس تشکیل پلیس افتخاری برای تامین امنیت است که در حال حاضر این مهم محقق شده است. امنیت متعلق به همه مردم است و پلیس وظیفه تامین آن را دارد  و باید بسترهای لازم برای ایجاد امنیت در جامعه ایجاد شود.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی بزرگترین سرمایه هر سازمانی را اعتماد مردم به آن سازمان برشمرد و گفت: در نیروی انتظامی بدون مشارکت و اعتماد مردم موفقیت در ماموریت ها حاصل نمی شود امروز مشارکت های مردمی در فعالیت های پلیس یک انتخاب نیست بلکه یک ضرورت است.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب