۰
 
از سوز و ساز مسافران‌ و‌ تاكسي ها؛

افزایش نرخ کرایه و صف طولانی تاکسی‌ها در شهر میانه

کد مطلب: 20365 |
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۲۰
افزایش نرخ کرایه و صف طولانی تاکسی‌ها در شهر میانه
 
 
افزایش قیمت تاکسی‌ها در سال جدید، مانند سال‌های گذشته، دست کم تا یک ماه موضوع بحث و منازعه میان راننده و مسافر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، در عبور از مسیر های اصلی  تاکسی های خطی در شهر میانه از جمله میدان آزادی صف های طولانی تاکسی برای سوار کردن مسافران جلب توجه می کند.

شاید بتوان گفت وجود تعداد زیاد تاکسی در شهر علاوه بر اینکه حاکی از مشکلات شهری در بخش اشتغال است، در بین تاکسی‌رانان هم ناراحتی هایی را ایجاد کرده است.

تاکسیرانان با ابراز گلایه از اینکه با وجود صف‌های طولانی و انتظار مدت زمان زیاد برای سوار کردن مسافران، از وجود تاکسی های چرخشی خارج از نوبت که بدون توجه به تاکسی خطی ها اقدام به سوار کردن مسافران می کنند گلایه مند هستند.

کرایه تاکسی‌ها در سال جدید افزایش پیدا کرده و این افزایش قیمت مانند سال‌های گذشته، دست کم تا یک ماه موضوع بحث و منازعه میان راننده و مسافر است.

خیلی از تاکسی‌ها علاوه بر درصد تعیین شده و رسمی، درصد بیشتری نیز به کرایه اضافه می‌کنند. این اتفاق سبب می‌شود تا بسیاری از مردم که روزانه در رفت‌آمدند، احساس بی‌عدالتی، ظلم و گاه خشم کنند. آن سوی دیگر، رانندگان مانند همیشه از افزایش قمیت نگهداری و حفظ ماشین و بالارفتن قیمت بنزین و… شاکی‌اند.

به گفته کارشناسان این مساله در جامعه‌ای همچون جامعه ما که چندین سال متوالی دارای تورمی بالا باشد مصداق بارزتری دارد. در کشور ما در ۳۵ سال اخیر، همواره و به طور میانگین با تورمی ۲۰% درصدی  روبرو بوده‌ایم. طبیعی است که برای جبران درآمد باید دستمزد ها افزایش یابد.

هنگامی که درآمد مردم ۱۵ الی ۲۰ درصد افزایش پیدا کند، کرایه تاکسی‌ها نیز زیاد می‌شود. چرا که در همین چرخه هزینه حفط و نگهداری خودرو نیز افزایش می‌یابد. بنابراین تا زمانی که نرخ تورم در ایران به صورت اساسی کاهش پیدا نکند این مسابقه ادامه دارد. نرخ تورم هم عمدتا تحت تاثیر سیاست های پولی و مالی دولت است.

 

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب