۱
 
به همت اداره اوقاف و امور خیریه و با حضور مسئولین شهرستان میانه؛

ضریح جدید امام زاده محمد(ع) روستای کندوان شهرستان میانه رونمایی شد+تصاویر

کد مطلب: 19308 |
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۲۹
ضریح جدید امام زاده محمد(ع) روستای کندوان شهرستان میانه رونمایی شد+تصاویر
 
 
از ضریح جدید آستان امامزاده سید محمد (ع) روستای کندوان با حضور مسئولین شهرستان میانه رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، ضریح جدید امام زاده محمد(ع) روستای کندوان شهرستان میانه با حضور مسئولین شهرستان میانه، اعم از امام جمعه ، نمانیدگان مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار میانه رونمایی شد.

حجت الاسلام والمسلمین حامدی در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان در نصب ضریح جدید امام زاده محمد(ع) روستای کندوان، با بیان این موضوع که با همدلی و هم زبانی تمامی مشکلات قابل حل است، افزود: با نصب ضریح جدید مردم منطقه از برکات این مکان مقدس بیشتر بهره خواهند برد.

امام جمعه میانه از امام زادگان به عنوان انوار مقدس برای سایر انسان ها یاد کرد و بر لزوم آبادانی و توسعه منطقه بوسیله تسهیل انتقال زائرین از سایر نقط به این مکان های مقدس تاکید کرد.

وی تصریح کرد: با کلنگ زنی و بازسازی محوطه این مکان مقدس شاهد بهبود وضعیت فعلی این امام زاده خواهیم بود.

حامدی، ضمن اشاره به نبود روحانی در این روستا از تجهیز قسمتی از مدرسه بلااستفاده در روستا به عنوان خانه عالم و استقرار روحانی در روستای کندوان خبر داد و افزود: با استقرار روحانی در این روستا شاهد اجرای برنامه های مذهبی و فرهنگی در شان این مکان مقدس و اهالی منطقه خواهیم بود.

حجت الاسلام والمسلمین علی عیسی زاده رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان میانه هزینه ساخت و نصب این ضریج را ۹۰ میلیون تومان عنوان کرد و از آغاز مراحل ساخت و بازسازی محوطه امام زاده محمد (ع) روستای کندوان در آینده نزدیک خبرداد.

لازم به ذکر است ساکنان منطقه از آباء و نیاکان خود نقل می کنند که امامزاده سید محمد (ع ) فرزند بی واسطه ی امام جعفر صادق (ع ) و پدر امامزاده سید اسماعیل، صاحب بارگاه مجلل در مرکز شهرستان میانه و برادر بانو سیده ام کلثوم صاحب مقبره درِ ورودی روستای کندوان است.

شاید ریشه ی چنین اعتقادی تشابه اسمی امامزاده سید محمد (ع ) با اسم شریف محمد دیباج فرزند گرامی امام صادق (ع) باشد، چرا که به تصریح کتب انساب، مزار محمد دیباج در جرجان قرار دارد.
قریب به یقین امامزاده سید محمد (ع) از نسل پاک ائمه معصومین (ع) است که در این خطه سر بر خاک تیره نهاده است.

ضریح جدید امام زاده محمد(ع) روستای کندوان شهرستان میانه

DSC_0213

DSC_0214

DSC_0216

DSC_0217

DSC_0218

DSC_0221

DSC_0222

DSC_0230

DSC_0232

DSC_0234

DSC_0235

DSC_0236

DSC_0237

DSC_0244

DSC_0253

DSC_0254

DSC_0256

DSC_0257

عکاس و خبرنگار: امید کوهی

 
 
 
 
  1. میانه لی گفت:

    خدا قبول کنه

نظر شما در مورد این مطلب