۰
 
کد مطلب: 18810 |
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۰
زنان و دختران ساپورت پوش نمی توانند فرزندانی نمونه برای جامعه تربیت کنند
 
 
خطیب جمعه میانه، زنان و دخترانی که به مقوله حجاب بی توجه هستند نمی توانند فرزندانی با مکتب عاشورایی تربیت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، حجت الاسلام والمسلمین حامدی امام جمعه شهر میانه در خطبه های نماز جمعه عبادی – سیاسی در جمع پرشور نمازگزاران حاضر در مسجد جامع این شهر، ضمن توصیه خود و همه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی یکی از پایه ‌های مهم تقوا را پرهیز از مال حرام در زندگی عنوان کرد و افزود: تصرف در موقوفات، موروثه خواری و وارد کردن مال غصبی در زندگی از جمله مواردی است که می توان برای این موضوع مثل زد که متاسفانه در جامعه امروز رو به گسترش است.

امام جمعه میانه فرارسیدن سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و همچینین میلاد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت و اظهار داشت: حضرت زهرا (س) شخصیتی والا و به مراتب روز مادر نیز دارای ارزش مشابه دارد و تاثیر گذاری مقام زن در جامعه بر همگان مشخص است.

خطیب جمعه میانه تصریح کرد: زنان و دخترانی که مسئله حجاب را بی اهمیت خوانده و با سر سپردن به خواست دشمنان در صدد به آلودگی کشاندن جامعه هستند، هیچ گاه نمی توانند مادری نمونه و شایسته برای فرزندان خود باشند.

وی هدف و برنامه ریزی دشمنان را در تخریب جایگاه والای زن در جامعه عنوان کرد و اظهار داشت :جایگاه انسان ساز زن هدف اصلی دشمنان در تهاجم فرهنگی است.

نماینده ولی فقیه در شهرستان میانه گفت: دختران بد حجاب و ساپورت پوش که همانند ویترین متحرک در جامعه نمود پیدا کرده اند، نمی توانند همانند مادران دوران  هشت سال دفاع مقدس و قبل از آن فرزندانی رشید و انقلابی را تحویل جامعه دهند.

حامدی ضمن تشریح این موضوع خواستار سنجش میزان تاثیر گذاری رسانه های غربی در تغییر نوع سبک زندگی مسلمانان در سطح جامعه شد و افزود: امروز هر شخصی می تواند به راحتی به توفیقات دشمنان در تخریب جایگاه والا و ارزشمند زن اشرافیت داشته باشد.

وی با تاکید بر این موضوع که نباید رکن اصلی جامعه که همانا زنان آن می باشد به سمت آلودگی حرکت کند، خاطرنشان کرد: دشمنان نظام و انقلاب با کمال پررویی برنامه های از پیش تعیین شده خود در سلب حجاب در بین زنان و دختران امروزی را اعلام  می دارند و میزان موفقیت آن را نیز تحت نظر و کنترل دارند.

خطیب جمعه میانه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره دیدار اخیر جامعه مداحان با رهبر معظم انقلاب ضمن اشاره به تاکیدات رهبر در خصوص مسائل روز کشور از جمله مسئله مذاکرات هسته ای، اظهار داشت: بی تقدیر و تشکر پشت تمامی تلاش های تیم مذاکره کننده هسته ای ایران وجود دارد اما باید گفت هنوز اتفاقی نیافته است و مطمعناً اقتدار نظام و دستاوردهای هسته ای که در طول سالیان گذشته به آبیاری خون شهدا بدست آمده، باعث گردید تا کشورهای غربیو ابر قدرت های پوشالی اکنون پای میز مذاکرات در مقابل ایران بنشینند.

وی ضمن تاکید بر بیانات مقام معظم رهبر(مد) با اشاره به این موضوع که طرف مقابل به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست، اظهار داشت : در حکومت های دست نشانده قبلی نیز این کشورها از پذیرش و کمک رسانی به تاسیسات کاملا صلح آمیز در راستای تولید انرژی ارزان و پاک سر باز می زدند.

وی لغو یک جای تحریم ها در صورت توافق نهایی و تجدید نظر در نحوه بازرسی و نظارت و تداوم توسعه دانش فنی هسته ای را از جمله تاکیدات رهبری خطاب به تیم مذاکره کننده هسته ای عنوان کرد.

حامدی ضمن تاکید بر لزوم حفظ وحدت و همدلی میان مسلمانان جهان از تجاوز آشکار رژیم آل سعود به کشور یمن از این اقدامات با عنوان خط پایان و هلاکت این رژِیم در منطقه یاد کرد.

وی با بیان این موضوع که نه کشور یمن غزه است و نه عربستان، اسرائیل، این بدعت گذاری غلط در منطقه را به ضرر کشور متجاوز خواند و افزود: نیاز اصلی مسلمانان جهان بیداری اسلامی و وحدت و یکپارچگی می باشد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان میانه از تلاش شبانه روزی مسئولین خدمت گذار در ایام عید نوروز در راستای خدمات رسانی مطلوب به مسافرین و همشهریان تقدیر و تشکر کرد و از آمار و ارقام اعلام شده در تسهیل سفر های نوروزی و میزان تصادفات و جرایم اتفاق افتاده ابراز رضایت کرد.

وی در پایان با اشاره به  مشکلات بوجود آمده در کارخانه فولاد میانه تمامی این موضوعات را ناشی از عدم اجرای صحیح سیاست اصل ۴۴ در شهرستان میانه عنوان کرد و افزود : مسئولین شهرستان طی ماه های گذشته پی گیر این مشکل هستند و از کارگران این مجموعه انتظار می رود با پرهیز از تجمعات و اقدامات خود سرانه بهانه بیشتر به دست خریداران ندهند.

خبرنگار: امید کوهی

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب