۱۰
 
کد مطلب: 18703 |
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۸
تصویری/تجمع کارگران کارخانه فولاد میانه مقابل دفتر یکی از نمایندگان مجلس
 
 
از صبح امروز تعدادی از کارگران و کارکنان کارخانه فولاد میانه در راستای پرداخت نشدن حقوق و مطالبات قانونی خود در مقابل دفتر یکی از نمایندگان مجلس میانه تجمع کرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، از صبح امروز تعدادی از کارگران و کارکنان کارخانه فولاد میانه در راستای پرداخت نشدن حقوق و مطالبات قانونی خود در مقابل دفتر یکی از نمایندگان مجلس میانه تجمع کرده اند.

کارخانه فولاد آذربایجان به عنوان بزرگترین کارخانه فولاد شمال غرب کشور و تنها کارخانه تولید فولاد در آذربایجان شرقی به سال ۱۳۸۰ در زمینی به مساحت ۴۶ هکتار در سه کیلومتری جنوب شرق شهر میانه احداث شده است.

تجمع کارگران کارخانه فولاد میانه مقابل دفتر یکی از نمایندگان مجلس

شرکت فولاد آذربایجان در تاریخ ۱۸ اردبیهشت ۹۳ در سازمان خصوصی سازی معامله شد و یک شخص حقیقی بنام احمد خوروش مالک شرکت فولاد سپید فراب کویر) و یک شخص حقوقی بنام گروه مالی ملت خریدار سهام این شرکت شدند.خریداران موقع خرید شرکت فولاد تعهد داده بودند که افزایش تولید خواهند داد و از منابع انسانی موجود در شرکت حمایت خواهند کرد.

تجمع کارگران کارخانه فولاد میانه مقابل دفتر یکی از نمایندگان مجلس

بعد از تحویل کارخانه به سهامداران کارکنان از همان اول با افول حقوق خود در فیش های حقوقی مواجه شدند و دلیل آن سلب بعضی از مزایاها مانند اضافه کاری و کاهش بهره وری بود.
 در اواخر آذر ماه سهامداران شرکت حرف از تعدیل نیروهای شرکتی و خدماتی زدند و در گام اول مانع ورود ۴۰ نفر از نیروهای متخصص به شرکت شدند و در گام دوم با مابقی نیروهای شرکتی به صورت ۱ ماهه و با کمترین حقوق و مزایا عقد قرار داد بستند و در گام سوم بعد از اتمام قراردادهای ۱ ماهه ، سهامداران یا همان مالکان کارخانه از عقد قرارداد جدید با نیروهای فوق سرباز زدند.

تجمع کارگران کارخانه فولاد میانه مقابل دفتر یکی از نمایندگان مجلس


بعد از این ماجرا تعداد زیادی از کارگران قراردادی با تحصن در شرکت خواستار رسیدگی به این موضوع شدند و فرماندار و نمایندگان و امام جمعه شهر اقداماتی را در جهت حفظ منابع انسانی انجام دادند، اما تا به این لحظه خبری از تمدید قرارداد کارگران نشده است.

موضوعات مطرح شده باعث شد تا مسئولین شهرستان میانه از مقامات اجرایی گرفته تا نمایندگان و حتی امام جمعه به تهران سفر کرده و موارد و مشکلات این مجموعه صنعتی را که کم کم شرایط بد واگذاری باعث گردیده بود تا تبعات سیاسی و اجتماعی آن دامن گیر شهرستان شود را به گوش مقامات بالای کشوری و سازمان خصوصی سازی برسانند.

 

تجمع کارگران کارخانه فولاد میانه مقابل دفتر یکی از نمایندگان مجلس

در حالی در این اوضاع نامشخص کارکنان و کارگرانی که طی ماه های اخیر از کار معلق شده و حقوق و پاداش خود را نیز نتوانسته اند دریافت کنند، هر روز به امید اخبار خوش آید به محل کارخانه مراجعه کرده  و تنها شمارش ثانیه ها و شاید هم استراحتی در محل نماز خانه این کارخانه عظیم سهم آنها از تولید و بهره وری این مجموعه صنتعی در ایام سال نو می باشد.

در همین راستا، از صبح امروز صدها تن از کارگران و کارکنان کارخانه فولاد میانه در راستای پرداخت نشدن حقوق و مطالبات قانونی خود در مقابل دفتر محمد علی مددی یکی از نمایندگان مجلس تجمع کرده اند.
لازم به ذکر است مددی یکی از نمایندگان مردم میانه در مجلس شورای اسلامی بزودی در جمع کارگران و کارکنان این شرکت حضور خواهد یافت.
همچنین تعدادی از کارگران گیربکس سازی میانه نیز به همراه کارگران و کارکنان کارخانه فولاد میانه در این تجمع حضور دارند.

لازم به ذکر است کارخانه گیربکس سازی میانه توانایی تولید ۴۰۰ گیربکس در روز را دارد که با تولید وانت جدید ایران خودرو به جای وانت پیکان به علت پایین بودن میزان این خودرو ( ۳۰ عدد در روز) خط تولید کارخانه میانرو میانه عملا دچار رکود شده است.

 

تجمع کارگران کارخانه فولاد میانه مقابل دفتر یکی از نمایندگان مجلس

پیش از این مسئولین شهرستان میانه ائم از امام جمعه، فرماندار و نمایندگان جلساتی را پیرامون همین موضوع در تهران با خریداران و سازمان خصوصی سازی برگزار کرده اند.


اخیرا نیز نمایندگان شهرستان میانه در مجلس با صدور نامه ای خواستار حل مشکلات این مجموعه صنعتی از وزیر اقتصاد شدند.

 


 
 
 
 
 1. کارگر فولاد گفت:

  همه مان در سختی هستیم مگر چند نفر میری که ماهیانه حقوق چند میلیونی می گرفتند

 2. کارگر فولاد گفت:

  همه مان در سختی هستیم مگر چند نفر میری که ماهیانه حقوق چند میلیونی می گرفتن()مدیران

 3. کارگر فولاد گفت:

  مسولینی که صدای این کارگران مظلوم را شنیدند به گوش رده های بالاتر برسانند باتشکر

 4. ناشناس گفت:

  ۱٫اولا تعدادی از کارگران نبودند بلکه بالای ۲۰۰ نفر بودن

  ۲٫مددی خیلی … کند در جمع کارگران حاضر شود  او با ترک کردن ستاد توهین بزرگی به کارگران کرد

 5. قاسمی گفت:

  خواهشا دیگر تعلل نکنید صبرمان به سر آمده ؟؟؟؟؟

  از اقای مددی خواهش می کنیم تلاشهای خود را دوچندان کنن

  با نبود پول در جیبمان حتی بازار میانه هم در رکود مانده

  به نان شب محتاج شده ایم  این را با چه زبانی بگوییم  اگر این تجمع ها کارساز نباشد چه باید بکنیم به هر کجا که بگویید نامه نوشته ایم عاملان باید اعدام شوند

 6. ناشناس گفت:

  وای بر ما ببینید وکلای شهرمان در مجلس شورای اسلامی چه کسانی هستند,مردم میانه به این نمایندگان امیدی نیست  باید حقمان را خودمان بگیریم والسلام

 7. هاشمی گفت:

  مگر این نمایندگان در مجلس قسم نخوردند که از حقوق مردم دفاع کنند مددی  حسینی کجایید

 8. ناشناس گفت:

  فردا جمعه ساعت ۱۱ اجتماع عظیم کارگران فولاد و قبولین طرح فولاد میانه , و کارکنان گیربکس و اصناف حمل و نقل , رانندگان تریلی ها  ,اهن فروشها  و ….در محل امازاده برگزار میشود لطفا اطلاع رسانی بفرمایید.

 9. قاسمی گفت:

  اگر همه مردم باهم متحد باشند کارها حل میشود کلا همه رانندگان کسبه و…و همه کسانی که با این شرکت فولاد درارتباط هستند باید باهم یکصدا شوند واز فرمانداری که نماینده دولت میباشد واز اقای فرماندار که درسخنرانیهای خود گفته بودند که من برای نان دادن آمده ام بخواهند که هرچه سریعتر رسیدگی کنند

  و تا هر کجا و هر کاری که نیاز باشد باهم انجام دهند تا حق خود را بگیرند

 10. قاسمی گفت:

  یکی از بزرگترین دغدغه شهرمون همین کارخانه فولاد و گیربکس هستش تو اولین جلسه فرمانداری صحبت از آب شرب میشه دیگه این مشکل رو مردم خودشون حل کردن تو همه خونه ها تصفیه آب هستش    آقایان مسئول لطفا اب شرب رو ول کنین مشکلات بزرپتر از اینا رو بچسبید

  با نبود کار فساد و اعتیاد و ناامنی و…….بوجود میاد

  از این طرح آبرسانی از وقتی که من یادم میاد برای انتخابات و  سواستفاده های مدیریتی شده و نربانی شده برای بالا رفتن ……مردم دیگه آگاهن از این خبرا نیست

   

نظر شما در مورد این مطلب