۰
 
کد مطلب: 17812 |
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۹
سیزده بدر سال ۹۴ در شهر میانه+تصاویر
 
 
هزاران نفر از شهروندان میانه ای در هوایی آفتابی و بسیار مطبوع از نخستین ساعات صبح روز پنجشنبه در سیزدهمین روز از فصل بهار که روز طبیعت نامگذاری شده راهی دامان طبیعت شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا،  هزاران نفر از شهروندان میانه ای  در هوایی آفتابی و بسیار مطبوع از نخستین ساعات صبح روز پنجشنبه در سیزدهمین روز از فصل بهار که روز طبیعت نامگذاری شده راهی دامان طبیعت شدند.

حاکم شدن یک هوای آفتابی و کاملا بهاری در این منطقه و گزارش های اداره هواشناسی مبنی بر عدم بارندگی در این شهرستان موجب شده تا مردم امسال را با تدارک بیشتری در دامان طبیعت حضور داشته باشند.

سبزه هایی که بر بالای خودروها قرار داده شده صحنه های جالب و زیبایی را در سطح معابر و خیابانها و محورهای خروجی شهر به وجود آورده است.

هم اکنون بیشتر خروجی های میانه با تلاش ماموران پلیس راهور با ترافیک روان خودروها مواجه بوده است.

عمده ترین مکانی که گردشگران برای گذران روز طبیعت به آنجا می روند حاشیه سد آیدوغموش و دو سمت محور تبریز و تهران، جاده ترک در محور بخش کندوان ، باغات حاشیه مسیر های روستایی است.

آنچه که طی چند سال گذشته در این روز هرسال در حال افزایش است استفاده از چادرهای مسافرتی است که موجب شده تا خانواده ها با احساس رفاه بیشتری در طبیعت حضور پیدا کرده و در صورت سرمای هوا و حتی بارندگی نیز بتوانند همچنان در دل طبیعت باشند. 

با وجود آفتابی بودن هوا ولی سرمای بهاری باعث شده تا شماری از شهروندان میانه ای  ترجیح دهند حوالی ظهر و یا بعدازظهر دیرتر از منازل خود خارج شده و به دامان طبیعت بروند. 

در میان شهروندان میانه ای  شماری از گردشگران و مسافران نوروزی نیز دیده می شوند که با توجه به تعطیل بودن فردای روز سیزده بدر در این شهر باقی مانده و از طبیعت زیبای این منطقه در روز طبیعت بهره مند شده و سپس به شهرهای خود بازگردن .

سیزده بدر یا جشن بدرقه نوروز از مهمترین رسوم مشترک در میان اقوام مختلف ایرانی است که طی سالهای اخیر روز آشتی با طبیعت و یا روز طبیعت نیز نامگذاری شده است.

سیزده بدر سال 94 در شهر میانه+تصاویر

DSC_0056

DSC_0059

DSC_0060

DSC_0061

DSC_0063

DSC_0064

DSC_0066

DSC_0067

DSC_0068

DSC_0069

DSC_0073

DSC_0077

DSC_0087

 

 

 

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب