۰
 
کد مطلب: 14116 |
 
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۸
۷۰۰ نفر از کاندیداهای رد صلاحیت شده انتخابات شورایاری های تهران تایید شدند
 
 
رییس هیات نظارت بر انتخابات شورایاری های شهر تهران از تایید صلاحیت 700 نفر از کاندیداهای رد صلاحیت شده انتخابات شورایاری ها خبر داد.

به گزارش میانا به نقل از ایرنا، 'محمد سالاری' روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه صلاحیت این افراد بر اساس بند ه ماده ۴۲ آیین نامه اجرایی انتخابات شورایاری ها رد شده بود، افزود: این بند از آیین نامه اجرایی بر داشتن سابقه یکسال سکونت در محل برای شرکت کنندگان در انتخابات تاکید دارد.

وی بدون اعلام آمار تعداد ردصلاحیت شدگان در هیات اجرایی انتخابات، گفت: صلاحیت این ۷۰۰ نفر به دلیل عدم احراز سابقه یکسال سکونت در محله ای که از آن کاندید شده بودند، از سوی هیات اجرایی رد شده بود.

سالاری عنوان کرد: پس از بررسی های لازم و برگزاری جلسه مشترک هیات نظارت و هیات اجرایی چهارمین دوره انتخابات شورایاری های شهر تهران، با حضور رییس شورای اسلامی شهر تهران مقرر شد، صلاحیت همه کاندیداهایی که به موجب این بند، رد صلاحیت شده اند، دوباره تایید شود.

رییس هیات نظارت بر انتخابات شورایاری های شهر تهران تاکید کرد: این دسته از کاندیداها که به موجب بند ه ماده ۴۲ رد صلاحیت شده باشند، می توانند به عنوان کاندیدای تایید صلاحیت شده قطعی، در فرآیند انتخابات حضور داشته باشند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطر نشان کرد: فلسفه وجودی شورایاری ها، به عنوان معتمدین محلات، شناسایی مشکلات و چالش های محله و انتقال آن به مدیریت شهری برای تصمیم گیری و تصمیم سازی واقع بینانه است لذا همه کسانیکه به عنوان شورایاری محل در این دوره انتخاب شوند، باید در محل انتخاب شده ساکن باشند و نیازی به سابقه یکسال سکونت نیست.

۱۳ هزار و ۸۱۵ نفر به عنوان داوطلب در چهارمین دوره انتخابات شورایاری های محلات شهر تهران ثبت نام کرده اند که با اتمام کار بررسی صلاحیت داوطلبان در هیات اجرایی انتخابات، رسیدگی به اعتراض داوطلبان رد صلاحیت شده در هیات نظارت براین دوره از انتخابات شورایاری ها آغاز شده است.

چهارمین دوره انتخابات شورایاری های شهر تهران ۲۲ اسفند ماه به صورت همزمان در ۳۵۴ محله برگزار و سه هزار و ۵۴۰ نفر به عنوان اعضای شورایاری های محلات شهر انتخاب انتخاب خواهند شد.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب