۰
 
کد مطلب: 13729 |
 
تاریخ انتشار : جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۸
ضرورت شناساندن شهید نیکنامی به نسل امروز/ دغدغه مسئولین حفظ اشتغال کارخانه فولاد است
 
 
امام جمعه شهر میانه در آستانه برگزاری یادواره شهید نیکنامی بر لزوم شناساندن هرچه بیشتر ابعاد مختلف شخصیتی این شهید والامقام به جوانان نسل امروز تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، حجت الاسلام والمسلمین حامدی امام جمعه شهر میانه در جمع پرشور نمازگزاران در محل مسجد جامع این شهر، یادگیری و عمل به احکام اسلامی در تجارت و کسب و کار را، مسئله ای بسیار مهم عنوان کرد و افزود : در آستانه ایام عید عدم آگاهی و عمل نکردن بازاریان و تمامی افراد جامعه به آیات و روایات الهی، موجب  رواج ربا در سطح جامعه می شود.

امام جمعه میانه  با بیان این موضوع که بیماری ربا در جامعه باعث بر هم زدن نظام اجتماعی می شود، بر لزوم حفظ ایمان با صداقت تمام، تاکید و خاطرنشان کرد : بسیاری از مشکلات مادی و معنوی و ایجاد اختلافات طبقاتی در جامعه و شکل گیری اغده و کینه در  افراد، در سایه ربا بوجود آمده است.

وی قوانین اسلام  به عنوان جامع و کامل ترین دین در دنیا را عامل مبارزه و ریشه کنی ربا دانست و اظهار داشت: بسیاری از کشورهای قدرتمند اقتصادی دنیا با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند، که تنها راه درمان آن حرکت به سوی اجرای احکام اسلامی است.

خطیب جمعه میانه با اشاره به جمعه ۵ اسفند ماه و نامگذاری آن به عنوان روز امور تربیتی در تقویم رسمی کشور، ضمن ارج نهادن به زحمات مربیان و معلمین و فعالین این عرصه،خواستار توجه هرچه بیشتر و فعالیت روز افزون به جهت هجمه های سنگین دشمن در مقوله فرهنگی شد.

حامدی ضمن عرض تسلیت به تمامی مسلمان جهان به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در روز ۱۳ اسفند، خواستار شرکت پروشور مردم در مراسمات عزاداری این روز در سطح شهر شد.

وی ضمن اشاره به سالروز  تاسیس کمیته امداد خمینی (ره) در سال ۵۷،مصادف با روز ۱۴ اسفند، و نامگذاری این روز با عنوان " روز احسان و نیکوکاری " بر لزوم توجه و کمک رسانی مردم به افراد نیازمند در آستانه ایام عید بیش از پیش  تاکید کرد .

نماینده ولی فقیه در شهرستان میانه با اشاره به روند پیش روی مذاکرات هسته ای  و رویکرد کشورهای غربی در به ثمر نشستن اهداف خود در مقوله طولانی کردن این مذاکرات ضمن اشاره به بیانات رهبر انقلاب (مد) در دیدار مردم آذربایجان شرقی در روز ۲۹ بهمن، افزود : کشورهای غربی با تخیل و ذهنیت سازی غلط و با طولانی کردن روند مذاکرات به دنبال دست یابی به اهداف از پیش تعیین شده خود می باشد، که با هوشیاری مردم و مسئولین و عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری ( مد) در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، تمامی نقشه های شوم دشمنان نقش بر آب خواهد شد.

حجت الاسلام  والمسلمین حامدی همچنین از رزمایش یگان های نیروی دریایی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران با عنوان پیامبر اکرم (ص) در آب های خلیج همیشه فارس و تنگه هرمز، به غنوان نمادی از نمایش اقتدار و توان بازدارندگی سربازان این مرز و بوم یاد کرد و از همرامی ملت ایران در کنار کشورهای مظلوم و ستم دیده و مشخص شدن تکلیف دشمنان را از جمله پیامده های این رزمایش غرور آفرین عنوان کرد.

امام جمعه میانه همچنین از تشکیل جلسه ای در روز سه شنبه ۵ اسفند ماه، با حضور مسئولین شهرستان و خریدارن بخش خصوصی کارخانه فولاد میانه در محل سازمان خصوصی سازی در تهران خبر داد و اظهار داشت : اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی یکی از مهم ترین برنامه های پیش روی کشور است که باعث پیشرفت و ترقی مجموعه های صنعتی و کارخانجات تولید در راستای واگذاری به بخش خصوصی امکان پذیر خواهد بود.

وی ایجاد اشتغال را یکی از عمده ترین اهداف اجرای این سیاست کلان در سطح کشور برشمرد و افزود: متاسفانه به علت غفلت مجریان امر در اجرای سیاست های اصل ۴۴ در بحث واگذاری فولاد مشکلاتی در این واحد صنعتی بوجود آمده که با همت و تلاش مسئولین و جلسات پی در پی تمامی موارد از طریق قانون پیگیری شده است .

وی تنها دغدغه مسئولین شهرستان را حفظ سطح اشتغال موجود در کارخانه فولاد میانه عنوان کرد و افزود : در جلسه مذکور تمامی این موارد از سوی حاضرین و نمایندگان کارگران مطرخ و قرار شد تا نتیجه نهایی با توافق حاصله میان خریدارن و سازمان خصوصی سازی اتخاذ و عملی گردد.

امام جمعه میانه وجود اختلاف در داخل این مجموعه صنعتی در دوران گذشته را عامل ایجاد برخی نابسمانی ها و از دست رفتن بسیاری از فرصت های پیش رو از جمله خریداری این مجموعه توسط افراد بومی و واگذاری سهام به کارگران برشمرد و بر لزوم پیگیری و به نتیجه رسیدن جلسات متعدد با مسئولین سازمان خصوصی سازی تاکید کرد.

وی در آستانه برگزاری یادواره شهید دکتر ناصرالدین نیکنامی در روز شنبه ۹ اسفند در شهر میانه ضمن تشریح ابعاد شخصیتی این شهید والامقام با اشاره به کسب درجات بالای علمی در خارج از کشور و بازگشت و خدمت و جان فشانی این شخصیت نسبت به وطن و ملت خویش ،با بیان این موضوع که ایشان در دوران جنگ هم رزم شهید چمران بوده است، از وی به عنوان چمران آذربایجان یاد کرد .

حجت الاسلام والمسلمین حامدی بر لزوم شناساندن و انتقال مفاهیم و ارزش های این شهدا به نسل امروز تاکید  و اظهار داشت : در شرایطی که استکبار جهانی با الگو سازی و تامین خوراک به منظور اسلام ستیزی وارد میدان نبرد شده است ، ما نبایست در شناساندن شخصیت های خود ساخته ای همچمون شهید دکتر ناصرالدین نیکنامی غفلت کنیم .

 

خبرنگار : امید کوهی 

 

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب