۰
 
کد مطلب: 1300 |
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۶:۴۱
اجرای طرح اطرف حرم امام زاده اسماعیل (ع) خواست اصلی مردم از شورای شهر و شهرداری است
 
 
در راستای بحث و بررسی و حل مشکلات شهری ، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر میانه با امام جمعه این شهر دیدار کردند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا :در راستای رسیدگی به مشکلات و مطالبات مردم ،حجت الاسلام  والمسلمین حامدی امام جمعه میانه طی جلسه ای با حضور هیئت امنای مساجد و امام زاده اسماعیل (ع) با اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار در محل دفتر امام جمعه ، پیرامون  مسائل و مشکلات شهروندان و پروژه آزاد سازی بافت فرسوده اطراف امام زاده اسماعیل (ع) به بحث و بررسی پرداختند .

حامدی امام جمعه میانه در ابتدای این جلسه ضمن گرامیداشت هفته بسیج و همچنین هفته کتابخوانی با اشاره به دیدار اخیر خود با نویسندگان و فعالین حوزه کتاب و کتابخوانی خواستار توجه جدی مسئولین به مطالبات این قشر شد و افزود :  بعد از گذشت ۸ ماه از سال جاری از شورای شهر و شهرداری انتظار داریم همچون سالهای گذشته نیم درصد از درآمدهای خود را در حوزه کتاب و کتابخوانی هزینه کنند.

حامدی با اشاره به وضعیت نامطلوب میادین ورودی شهر و مکاتبات بی شمار شهروندان بالاخص دانشجویان به لحاظ مسیر پر خطر و صرف هزینه و وقت به علت نبود میدان در مقابل دانشکده فنی مهندسی دانشگاه آزاد این شهر افزود : شورای شهر و شهرداری در راستای انجام وظایف خود بایستی با اجرای فاز به فاز پروژه های عمرانی از ایجاد نارضایتی در میان شهروندان جلوگیری کنند .

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طولانی شدن روند احداث و بهره برداری از اولین پارک بانوان شهر ،بعنوان تنها مرکز تفریحی مستقل برای قشر بانوان در شهر میانه ، اظهار داشت : توجه ویژه به زنان جامعه و ایجاد مکان های تفریحی بر آنان باید در اولویت برنامه های شورای شهر و شهرداری قرار بگیرد و روند اجرایی این پروژه ها با سرعت پیش برود .

حجت الاسلام والمسلمین حامدی همچنین با انتقاد از طولانی شدن  پروژه رهاسازی ، توسعه و ساماندهی بافت فرسوده اطراف بقعه امامزاده و مسجد جامع شهر میانه با اشاره به اقدامات مثبت شهردای در مشارکت و ساخت سرویس بهداشتی و تخریب چند ساختمان این منطقه و آمادگی مشارکت هیئت امنا در همکاری و مشارکت در پروژه های عمرانی مزتبط با امام زاده اسماعیل (ع) افزود : هدف از اجرایی شدن طرح های عمرانی که تبدیل به آرزوی دیرینه مردم گشته است ، افزایش خدمات رسانی به زائرین و از میان بردن بافت فرسوده و حل معضلات ترافیکی در مرکز شهر است .

وی با بیان این موضوع که نباید حس نا امیدی در مردم این منطقه حاکم شود ، خاطرنشان کرد : از میان بردن بافت فرسوده اطراف حرم امام زاده اسماعیل (ع) شهر میانه نیازمند جلب رضایت مردم و توجه ویژه  به از بین رفتن زمان در دست یابی توافق با شرکت های مختلف است .

حامدی با بیان این موضوع که هم اکنون نقشه آزاد سازی این طرح در شورای عالی شهرستان به تصویب رسیده است ، خواستار ورود جدی شهرداری و از میان بردن تعریض ها و شروع این پروژه مهم و حیاتی شد و انجام آن را کارنامه ای درخشان در طول تاریخ شوراها و شهرداری های شهر میانه عنوان کرد .

خرده فروش شهردار شهر میانه نیز طی سخنانی با اشاره به عدم توافق با شرکت کوثر به لحاظ نواقصات موجود در قرارداد فی ما بین ، با بیان این موضوع که قصد داریم با مشارکت بخش خصوصی و فراهم ساختن بسته های سرمایه گذاری تا یکماه آینده روند اجرایی طرح احیای بافت فرسوده اطراف حرم امام زاده اسماعیل (ع) را نهایی سازیم، افزود : در صورت عملی نشدن توافق با چند شرکت دیگر از جمله بنیاد مسکن در ماه جاری شهرداری میانه با اجرای برنامه های سرمایه گذاری خود نیز بصورت مستقیم وارد این پروژه خواهد شد .

وی با بیان این موضوع که در اجرای پروژه های عمرانی سطح شهر، سه ضلع مردم ، دولت و شهرداری باید در یک راستا قدم بردارند اظهار داشت : مصالحه سنجیده و دقیق جزو اولویت های اصلی شهرداری میانه در اتمام این پروژه ها است .

خرده فروش ضمن قدردانی از دغدغه های امام جمعه شهر در خصوص مسائل و مشکلات مردم از سرعت بخشیدن به روند اجرایی چندین پروژه مهم از جمله پارک بانوان و خیابان کمربندی ، تغییرات در نقشه را علت اصلی به تعویق افتادن این طرح ها یاد کرد .

وی با بیان این موضوع که در دهه فجر امسال شاهد افتتاح اولین پارک بانوان در شهر میانه خواهیم بود از افزایش فضای این مجموعه با اضافه نمودن مکان آتش نشانی و استفاده از ساختمان ها و سوله های این مجموعه برای ایجاد مکان ها و سالن ورشی اختصاصی برای پارک بانوان خبر داد .

وی همچنین با بیان این موضوع که  میدان ورودی شهر میانه از سمت زنجان پیمان سپاری شده است از آغاز کارهای اجرایی آن در آینده نزدیک خبر داد .

حافظه شیخ الاسلامی رئیس شواری شهر نیز با بیان این موضوع که جدیت و برنامه ریزی در امور شهری لازمه رفع دغدغه مسئولین و مردم و حل مسائل و مشکلات است از پیگیری و اجرایی شدن طرح های مهم سطح شهر در شورای اسلامی و تلاش تمامی اعضا برای عملیاتی  شدن این طرح در آینده نزدیک خبر داد .

 

دیدار امام جمعه میانه با شهردار و اعضای شورای شهر

دیدار امام جمعه میانه با شهردار و اعضای شورای شهر

IMG_6925

IMG_6928

IMG_6929

IMG_6930

IMG_6934

 

 

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب