۱۵
 
نماینده مردم میانه در گفتگو با میانا :

خریداران کارخانه فولاد از آب گل آلود ماهی می گیرند

کد مطلب: 12359 |
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۵
خریداران کارخانه فولاد از آب گل آلود ماهی می گیرند
 
 
در پی ادامه تعهد شکنی های خریداران بخش خصوصی کارخانه فولاد شهرستان میانه،نارضایتی های کارگران این مجموعه همچنان ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، محمد علی مددی نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار میانا با اشاره عمل نکردن تعهدات خریداران کارخانه فولاد آذربایجان در قبال مصوبات شواری تامین شهرستان میانه در راستای حفظ کارکنان و کارگران این مجموعه، افزود:علی رغم تمامی تلاش مسئولین شهرستان در بحث واگذاری فولاد، متاسفانه تا کنون خریداران این مجموعه به تعهدات خود در قبال حفظ امنیت شغلی کارگران عمل نکرند.

نماینده مردم میانه با بیان این موضوع که مسئول تمامی  نابسامانی های بوجود آمده، متوجه خریداران این مجموعه صنعتی خواهد بود، افزود : تمامی مشکلات ناشی اعتراضات و اخراج کارگران این مجموعه از سوء مدیریت و  واگذاری غیرکارشناسی است.

وی فشارهای وارد بر کارکنان این مجموعه و سلب حقوق اولیه و تمدید نشدن قرارداد آنها را  به خاطر بهره گیری  از رانت و استفاده از توان مسئولین در حل مشکلات شخصی خریداران فولاد عنوان و تصریح کرد: خریداران مجموعه فولاد آذربایجان با اهرم قرار دادن و فشار بر روی قشر کارگر، در صدد گرفتن ماهی از آب گل آلود هستند.

وی تنها راه حل مشکلات این مجموعه را ورود جدی دولت به این قضیه عنوان کرد و اظهار داشت: متاسفانه اصل ۴۴ در این واگذاری رعایت نشده است.

لازم به ذکر است شورای تامین شهرستان میانه پیش از واگذاری کارخانه فولاد آذربایجان به بخش خصوصی تصویب کرده بود کارفرمای جدید این واحد تولیدی حق ندارد هیچ کارگری را اخراج کند.

ممانعت کارفرما از بازگشت به کار ۴۰ کارگر اخراجی فولاد آذربایجان در حالی یک ماهه می شود که خبرها حاکی از افزایش تعداد اخراج شده ها و افزایش اعتراضات کارگران این مجموعه است . این کارگران پس از اتمام قرارداد کارشان در پایان آذر ماه و همزمان با واگذاری این کارخانه به بخش خصوصی اخراج شدند.

کارگران اخراجی فولاد در طی ماه های اخیر نیز چندین بار مقابل فرمانداری میانه تجمع کرده بودند و به خلف وعده کارفرما مبنی بر بازگشت به کار خود معترض بودند.

۲۴۱ کارگر رسمی و ۳۳۰ کارگر پیمانی در کارخانه فولاد آذربایجان که در شهرستان میانه واقع شده است مشغول به کارند. این کارخانه علی رغم نگرانی‌های کارگران در پایان آذر ماه به بخش خصوصی واگذار شده است.

********************

خبرنگار: امید کوهی

*******************

 
 
 
 
 1. کار گر شرکت فولاد گفت:

  در استانه عید ممانعت از ورود کارگران به شرکت  عیدی خوبی به همشهریان نبود

 2. کار گر شرکت فولاد گفت:

  در استانه عید  اعلام اتمام کار به کارگران در شرکت فولاد عیدی خوبی به همشهریان نبود

 3. مسعود گفت:

  آقای مددی به جای اینکه ۲ سال است  در مورد این قضیه صحبت می کنید و در دفتر خود بنگاه استخدامی باز کرده بودید به چند تا از قول هایی که داده بودید عمل کنید یکی از آنها محقق نشده است.کدام کارخانه را توانستید به شهرستان بیاورید کدام پروژه شهرستانی را به تصویب رساندید هر پروژه کشوری را که چند سال است اجرا می شود به نام خود فقط در سطح شهر بنر می پسبانید عوام فریبی هم حدی دارد .

 4. شهروندميانه اي گفت:

  من یک میانه ای هستم وپدرم راننده تریلی. من واقعادرک میکنم که فروش کارخانه فقط به کارگران ضررنکرده بلکه به رانندگان وسایرشرکت های تابعه تاثیر ممنفی گذاشته.پدرمن که قبلا هرماه ۱۰الی ۱۵ سرویس داشت الان ماهی ۲تاسرویس هم نداره بااین وضع واقعاچه جوری خرج خانواده را تامین کنه

 5. كارمند فولاد گفت:

  تنها راه حل مشکل ورود مستقیم دولت به این قضیه میباشد

 6. شهروندمتعصب گفت:

  برادرمن یکی ازاخراج شده هاست من ازنزدیک مشاهده میکنم که چه بلایی برسرزندگی اوآمده.برای تامین معیشت میخواست به آژانس بره قبولش نکردن الان چیکر بکنه

 7. كارمند فولادي گفت:

  متاسفانه مسئولین شهر ما فقط خوب شعار می دهند.ولی دریغ از کوچکترین حرکت و…….

 8. محمدي گفت:

  باسلام وخسته نباشید به تمام دلسوزان میانه.ازتمامی دلسوزان وخادمان شهرستان میانه بخصوص فرماندارمحترم خواهشمندم به داد این کارگران زحمتکش برسندچراکه اینهاسرمایه اقتصادی میانه هستندوتضعیف اینها یعنی تضعیف شهرستان

 9. يوسفي گفت:

  این یک چالش بزرگ برای میانه محسوب میشودویک آزمایش مهم برای مسئولین….کاش مسئولین ازاین چالش وامتحان سربلندبیرون بیایند….

 10. ميانجي گفت:

  اگرمسئولان یک فکری به حال کارگران واخراج آنهانکنندفسادوهرزگی میانه رافراخواهدگرفت که دوداین فسادبه چشم همه خواهدرفت!!به چشم همه!!

 11. عبدالهي گفت:

  تنهامسئولان میتواننددراین مسئله واردشده وآنراحل کنندچراکه مسئله بیکاری چیزی است که اگرحل نشودفسادهای دیگررانیزبه دنبالش می آورد!بنابرفروش فولادمساوی است بابیکاری نیمی ازکارگران(شایدهم زیاد)!واین مساوی است باافزایش فسادوبی بندوباری در شهرستان!مسئولان بیدارشویدوفکری به حال این مشکل بکنیدچراکه نوش داروی پس ازمرگ سهراب ثمری ندارد!!!!!!

 12. فولادي گفت:

  من یک کارگراخراجی ام شماقضاوت کنیدالان یک ماه مانده به عیدمن جواب خانواده ام چی بدم؟

 13. حمید گفت:

  با سلام خدمت همشهریان

  اخراج و بیکاری درد بزرگیه که قابل درکه و میشد قبل از اقدام به واگذاری جلوی اینکارو گرفت. ولی افسوس که به بخش خصوصی واگذار شده و مثل ملک شخصی میمونه و هیچکس غیر از مالکان آن تصمیم گیرنده نیستند. بنابراین مالکان آن سعی میکنند که آنرا مقرون به صرفه اقتصادی کنند. از اینرو نیروهای مازاد را تعدیل میکننند و هیچکس نمیتونه به آن خرده بگیره. تاسفم بر نماینده مجلس میانه است که حرف بیراهی میزنه چون میدانستند که در پی هر خصوصی سازی این برنامه ها هست و الان هم برای منحرف کردن افکار عمومی و دلخوشی الکی بنده خداها این شکلی عکس‌العمل نشان می‌دهند.

 14. سالار گفت:

  من نمیدونم این مسئولان علی الخصوص مسئولای میانه تاحرف شعارواسلام وانقلاب میادبه هیچکس مجال صحبت کردن نمیدن!اماوقتی پای احقاق حقوق مردم به وسط میاداینهاکجا قایم میشند!!باباخودتونوآفتابی کنین تا مردم شماروزیارت کنن؟؟!!

 15. شاهد گفت:

  آقای مددی یک نصیحت بردارانه را از من کارگر بپذیر – این نصیحت شاید آرزوی کسانی بود که رفتند و فراموش شدند البته با درد-

  قبلا فکر میکردم که کارهای را که ما میکنیم , مردم فراموش میکنن ولی این طور نیست و نبوده !

  تمام کارهای خوب و بد نماینده های پیشین را مردم میدانند و درمورد آنها حرف هم می زنند .

  چه خوب هست که بعد تمام شدن دوره شما -که حتما تمام می شود – مردم از شما به نیکی یاد کنند نه چیزی دیگر!

نظر شما در مورد این مطلب