اخبار استان
 

مدیرکل میراث فرهنگی استان خبر داد؛

بررسی میدانی پرونده‌ ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران با حضور ارزیابان یونسکو

دو متخصص سوییسی و لبنانی یونسکو برای بررسی میدانی پرونده‌ی ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران به شهرستان کلیبر سفر کرده اند تا از نزدیک با این منطقه آشنا شده و گزارش نهایی بازدید خود را برای طرح در کارگروه ثبت آثار فرهنگی و طبیعی یونسکو که در تیر ماه ۱۳۹۷ تشکیل خواهد شد، تدوین نمایند.

 

شهردار تبریز:

اهداف مهم تبریز ۲۰۱۸، با اختیارات محدود شهرداری، نمی‌تواند به ثمر برسد

شهردار منتخب تبریز گفت: امیدواریم با همکاری اداره‌کل اوقاف، پارک زیبای طوبی را در خدمت استفاده مناسب شهروندان قرار دهیم.

 

بیانیه اساتید آذربایجان شرقی در محکومیت سخنان ترامپ

درقسمتی از این بیانیه آمده است: ما اساتید و دانشگاهیان استان آذربایجانشرقی با محکومیت سخنرانی جعلی و سخیف رئس جمهور آمریکا ، استکبار و ایادی داخلی و منطقه ای و جهانی آن را عامل اصلی بی ثباتی و تهدید کننده صلح و امنیت جهانی دانسته و به فضل خدا در راهپیمایی یوم ا... ۱۳ آبان، روزه مبارزه با استکبار جهانی ، پاسخی دندان شکن به تمامی یاوه سرایان و دشمنان این مرز و بوم خواهیم داد.

 

رئیس سازمان اوقاف در تبریز:

حماقتِ ترامپ محبوبیت و عزت سپاه را بیش از گذشته کرد

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، گفت: این حماقتِ ترامپ محبوبیت و عزت سپاه را بیش از گذشته می‌کند و این نشان از حقانیت راه سپاه است که در برابر گروه تکفیریِ ساخته و پرداخته خود آمریکا و اسرائیل قد علم کرده است.

 

فرماندار ملکان:

آمریکایی ها با این کار خودشان را منزوی کردند/سپاه تمامی توطئه های دشمنان را نقش برآب کرده است

فرماندار ملکان در خصوص اظهارات ترامپ گفت : جمهوری اسلامی ایران با برجام در دنیا آمریکا را در تمامی زمینه ها خلع سلاح کرد و آمریکایی ها با این کار خودشان را منزوی کردند و سپاه است که تمامی توطئه های دشمنان را نقش برآب کرده و وظیفه اصلی آن نیز دفاع از انقلاب و دستاورهای انقلاب اسلامی است.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت در تبریز؛

بر راه‌‌اندازی بخش ذوب صد هزار تنی مس سونگون تاکید داریم/ قرار بود تبریز قطب صنعت خودرو شود اما این اتفاق رخ نداد

شریعت‌‌مداری خواستار تسریع در بهره‌‌برداری از پروژه بخش ذوب مس سونگون شد و از تاخیر در افتتاح آن انتقاد کرد.

 

با حضور وزیر بهداشت؛

عملیات ساخت بیمارستان خیرساز جامع سرطان تبریز آغاز شد

عملیات ساخت بیمارستان خیرساز جامع سرطان تبریز در شهرک خاوران این شهرستان با حضور وزیر بهداشت آغاز شد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز خبر داد

افتتاح بیمارستان‌های سراب و هریس با حضور معاون اول رئیس جمهور /افتتاح مرکز پیوند اعضا در مرکز دانشگاهی امام رضا (ع)

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از افتتاح بیمارستان‌های سراب و هریس با حضور معاون اول رئیس جمهور خبر داد.

 

عضو کمیسیون شوراها :

۴۰ نماینده به تعداد نمایندگان مجلس اضافه می‌شود/ هفته آینده افزایش تعداد نمایندگان در کمیسیون بررسی می‌شود

عضو کمیسیون شوراها گفت: ۴۰ نماینده به حوزه‌های مختلف نمایندگان مجلس اضافه شده‌اند و تنها ۷ حوزه انتخابیه است که اختلافاتی در مورد اضافه شدن به تعداد نمایندگانشان وجود دارد.

 

در صورت کنار گذاشتن نفت تهران

تیم تراکتورسازی به صورت مستقیم به آسیا صعود می‌کند

در صورت کنار گذاشتن تیم نفت تهران از باشگاه‌های آسیا، تراکتورسازی به صورت مستقیم راهی لیگ قهرمانان آسیا خواهد شد.

 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی:

طراحی مدل‌های توسعه‌ای با توجه به توسعه فرهنگی صورت گیرد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه حفظ فرهنگ از هرگونه انحراف در پیشرفت جامعه دارای اهمیت حیاتی است، گفت: طراحی مدل‌های توسعه‌ای باید با توجه به توسعه فرهنگی صورت گیرد.

 

استاندار آذربایجان‌شرقی:

۷۰۰ میلیون یورو فایناس برای انتقال‌ آب ارس قابلیت اجرایی ندارد/ در دنیا هیچ کس قبول نمی‌کند تامین کننده ۱۰۰ درصدی باشد/ انتقاد از عدم آغاز نیروگاه‌های جدید در استان

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: در شورای اقتصاد 700 میلیون یورو فاینانس برای انتقال آب ارس به تبریز تصویب شد و وقتی پرسیدیم فاینانسر این پروژه چیست، گفتند در دولت قبل تصویب شده 100 درصد فاینانس خارجی باشد در حالی که هیچ تامین کننده‌ای در دنیا قبول نمی‌کند تامین کننده 100 درصدی باشد و حداقل باید 15 درصد آورده داشته باشیم.

 

حمله اشرار به یک آرایشگاه زنانه در تبریز!/ جواهرات بانوان حاضر در محل به سرقت رفت

ساعاتی قبل ۴ مرد در حالی که قمه در دست داشتند به یک آرایشگاه زنانه در شهرک ارم تبریز حمله ور شده و با تهدید طلا و جواهرات بانوان حاضر در آرایشگاه را دزدیده و پا به فرار گذاشتند.

 

بیگی از نشست مجمع نمایندگان استان با آخوندی می گوید

آقای پزشکیان! برای اثبات وعده‌های تحقق نیافته دولت، شما را به مناظره دعوت می‌کنم/ آقای وزیر! اول به وعده‌هایی که داده‌اید عمل کنید بعد دوباره قول بدهید/ آقای آخوندی! چرا سرمایه‌گذاری خارجی پروژه استانی را جواب کرده‌اید؟

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: در نشست نمایندگاه استان با وزیر راه جواب‌های قانع‌کننده از ایشان نشنیدیم و خطاب به وی گفتم که اقای وزیر به ما بگویید که چه خواهید کرد، من برای اثبات موضوع شما را به مناظره دعوت می کنم تا مردم خود گواهی دهند چه کسی چه کارهایی را انجام داده است.